Jak oszczędzać? 10 prostych sposobów na niższe rachunki [ŁÓDZKI DEKALOG OSZCZĘDZANIA]

Jak płacić mniej za prąd, wodę czy ogrzewanie? Te pytania zaprzątają dziś głowę większości z nas. W poszukiwaniu rozwiązań skonsultowaliśmy się z ekspertami i przygotowaliśmy dla Was 10 prostych tricków, które pomogą obniżyć rachunki. Zobacz, że nawet niewielkie zmiany mają... wielkie znaczenie!

12 zdjęć
Jak oszczędzać? Dekalog oszczędzania - Weź szybki prysznic zamiast kąpieli
Jak oszczędzać? Dekalog oszczędzania - Obniż o 1 stopień temperaturę w mieszkaniu
Jak oszczędzać? Dekalog oszczędzania - Wymień żarówki na energooszczędne
Jak oszczędzać? Dekalog oszczędzania - Wyłącz sprzęt RTV zamiast używać trybu stand-by
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

Codziennie w serwisie lodz.pl publikować będziemy artykuły dotyczące oszczędzania. Zaglądaj do nas po dawkę wiedzy o tym, jak w prosty sposób płacić mniej za prąd, wodę i ogrzewanie!

Partnerzy Łódzkiego Dekalogu Oszczędzania

List od Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łodzi

Drodzy Łodzianie!

Mierzymy się dziś z kryzysem energetycznym. Tak jak Wy, z niepokojem patrzę na rosnące ceny energii, wpływające na każdy aspekt naszej codzienności. Wiem też, jak kosztowne będzie ogrzanie naszych domów tej zimy. 

Musimy oszczędniej i efektywniej korzystać z zasobów, którymi dysponujemy. Jeżeli zmniejszymy ich użycie - wystarczą na dłużej. To wyraz dbałości  nie tylko o stan naszych portfeli, ale także świadomej troski o środowisko, w którym żyjemy.

Dbajmy o to, by do maksimum korzystać ze światła dziennego, a oświetlenie włączać dopiero wtedy, gdy naprawdę jest potrzebne. Korzystajmy z energooszczędnych żarówek. Wybierajmy prysznic zamiast kąpieli w wannie.

Proszę Was, abyście przyjrzeli się Waszej codzienności i zmienili nieco swoje przyzwyczajenia, bo - mówiąc najprościej - to się po prostu opłaca. Nie tylko nam tu i teraz, ale także przyszłym pokoleniom. Powyżej - w galerii zdjęć - znajdziecie 10 porad, jak w łatwy sposób zaoszczędzić, np. na ogrzewaniu. Zachęcam także do odwiedzania strony www.lodz.pl, gdzie codziennie będą pojawiać się artykuły i poradniki, jak poradzić sobie w tych trudnych czasach.

Oszczędzajmy. Razem.

Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi

ZOBACZ TAKŻE