Jakie logo będzie miała Biblioteka Secesja? Możesz pomóc w wyborze!

Wybierz logo Biblioteki Secesja. Zapraszamy do internetowej zabawy, podczas której można wskazać to logo, które najbardziej nam się podoba.

biblioteka miejska lodz secesja
Wybierz logo Biblioteki Secesja
6 zdjęć
biblioteka miejska lodz secesja
biblioteka miejska lodz secesja
biblioteka miejska lodz secesja
biblioteka miejska lodz secesja
biblioteka miejska lodz secesja
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Propozycje logo biblioteki znajdują się w galerii powyżej.

W zabytkowych wnętrzach przy ul. Zachodniej 76 budowana jest Secesja, czyli bardzo wyjątkowa biblioteka. Najważniejsza w jej zbiorach będzie dokumentacja historii Łodzi i mieszkańców. Secesja będzie gromadziła bogaty księgozbiór profilowany pod kątem publikacji dotyczących architektury i historii Łodzi oraz światowych trendów w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej. Nazwa biblioteki nie jest przypadkowa, gdyż Zachodnia 76 to perła secesji. Elewację oraz wnętrza wybudowanej w pierwszych latach XX w. kamienicy zdobią przepiękne motywy roślinne, pośród których dominuje kaduceusz - symbol handlu. Tynk na elewacji zmienia kolor od gładkiego i jasnego po ciemniejszy żłobkowany. Klatkę schodową oraz wnętrza zdobią liczne sztukaterie secesyjne.

Secesyjna kamienica przy ul. Zachodniej 76 powstała w latach 1903–1905 i od początku służyła za budynek mieszkalny. Po remoncie zmieni się w miejsce dostępne dla wszystkich łodzian. Finał inwestycji zaplanowany został na lato 2023, a wartość modernizacji to 7 mln zł.

Plebiscyt wystartuje na facebookowym profilu Łodzi, 21 lutego, wtorek o godz.19. Link do fb Łódź: https://www.facebook.com/lodzpolska

SONDA

Które logo Biblioteki Secesja podoba Ci się najbardziej?

ZOBACZ TAKŻE