We wtorek, 23 czerwca przed godziną 17:00 na autostradzie A1 funkcjonariusze policji interweniowali w związku ze zgłoszeniem o pojeździe jadącym pod prąd.
Nikt nie ucierpiał
Jak 51-letnia kobieta wyjaśniła policjantom, na węźle autostrady A1 w Kamieńsku pomyliła zjazdy. Gdy zorientowała się, że nawigacja prowadzi ją w kierunku Katowic, zamiast do Łodzi, postanowiła zawrócić, znajdując się na pasie włączeniowym autostrady. Niecodzienną sytuację zauważyli pracownicy transportu medycznego jadący w kierunku Katowic. Załoga zatrzymała kobietę i przekazała ją wezwanemu na miejsce patrolowi.
- ZOBACZ TAKŻE: ŁKA z wakacyjnym rozkładem jazdy. Nowe połączenia z Łodzi do Warszawy, Płocka, Radomia
Badanie alkomatem wykazało, że kierująca Toyotą była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia 51-latka odpowie przed sądem.
Poniżej znajduje się wideo z zajścia udostępnione przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku na platformie YouTube.
W przypadku pomylenia zjazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej należy kontynuować jazdę do najbliższego węzła. Zawracanie i jazda pod prąd są kategorycznie zabronione.
