Jechała pod prąd na autostradzie A1. Podróż do Łodzi mogła skończyć się w Katowicach [WIDEO]

Kierująca pojazdem, 51-letnia kobieta pomyliła zjazdy na autostradzie A1. Mieszkanka województwa łódzkiego zamierzała jechać w stronę Łodzi, jednak omyłkowo wjechała na pas włączeniowy prowadzący w kierunku Katowic.

Łódź. Jechała pod prąd na autostradzie A1. Podróż do Łodzi, mogła skończyć się w Katowicach
Jechała pod prąd na autostradzie A1. Podróż do Łodzi mogła skończyć się w Katowicach / fot. Komenda Powiatowa Policji w Radomsku na YouTube
4 zdjęcia
Łódź. Jechała pod prąd na autostradzie A1. Podróż do Łodzi, mogła skończyć się w Katowicach
Łódź. Jechała pod prąd na autostradzie A1. Podróż do Łodzi, mogła skończyć się w Katowicach
Łódź. Jechała pod prąd na autostradzie A1. Podróż do Łodzi, mogła skończyć się w Katowicach
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

We wtorek, 23 czerwca przed godziną 17:00 na autostradzie A1 funkcjonariusze policji interweniowali w związku ze zgłoszeniem o pojeździe jadącym pod prąd.

Nikt nie ucierpiał

Jak 51-letnia kobieta wyjaśniła policjantom, na węźle autostrady A1 w Kamieńsku pomyliła zjazdy. Gdy zorientowała się, że nawigacja prowadzi ją w kierunku Katowic, zamiast do Łodzi, postanowiła zawrócić, znajdując się na pasie włączeniowym autostrady. Niecodzienną sytuację zauważyli pracownicy transportu medycznego jadący w kierunku Katowic. Załoga zatrzymała kobietę i przekazała ją wezwanemu na miejsce patrolowi.

Badanie alkomatem wykazało, że kierująca Toyotą była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia 51-latka odpowie przed sądem.

Poniżej znajduje się wideo z zajścia udostępnione przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku na platformie YouTube.

W przypadku pomylenia zjazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej należy kontynuować jazdę do najbliższego węzła. Zawracanie i jazda pod prąd są kategorycznie zabronione.

ZOBACZ TAKŻE