Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024. Święto pizzy zbliża się wielkimi krokami! [ZDJĘCIA]

Dlaczego festiwale kulinarne cieszą się tak dużą popularnością wśród łodzian? Ponieważ można na nich skosztować wyjątkowych dań na co dzień niedostępnych w menu. Tak samo będzie podczas tegorocznej, 8. już edycji Jemy w Łodzi Pizza Fest.

Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024
Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024. Cochise Burger
9 zdjęć
Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024
Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024
Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024
Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024
Jemy w Łodzi Pizza Fest 2024
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 9 lutego (tego dnia wypada Światowy Dzień Pizzy) i będzie trwało 10 dni – do 18 lutego. W tym roku weźmie w nim udział 38 lokali, które przygotują 56 różnych propozycji. Restauratorzy pobiją rekord w liczbie przygotowanych pizz wegańskich. Na gości będzie czekało aż 18 roślinnych propozycji.  

– Na festiwalu coś dla siebie znajdą zarówno fani klasyki, jak i ci, którzy szukają niecodziennych, czasem wręcz szokujących połączeń – mówi Izabella Borowska z portalu Jemy w Łodzi. Dla miłośników włoskich smaków mamy jakościowe, oryginalne dodatki, takie jak: mortadela, nduja, lardo, burrata, guanciale czy friarelli, ale są też inspiracje i składniki z całego świata: chashu, kurczak KFC, pastrami, a nawet mięso z dzika. Restauracje zaskakują kompozycjami, ale również formą dań. Poza tradycyjnymi plackami zjemy pizzowego burgera, bajgla, meksykańską tortillę, turecką pide, calzone (czyli pizzowy pieróg) czy też mezzalunę (pizzę w połowie zamkniętą).

Jemy w Łodzi Pizza Fest to też wydarzenia towarzyszące

  • Spotkanie Klubu Kolacyjnego – na wyjątkowej kolacji prowadzonej przez Jędrzeja Lewandowskiego uczestnicy przekonają się, jak wiele dań można przygotować z ciasta do pizzy (8 lutego, 19:00, restauracja Zielona Górka w Pabianicach)
  • Pop-up Magdy Klimczak w piekarni Okruchy, podczas którego zostaną przygotowane specjalne, autorskie podpłomyki w różnych odsłonach, a to wszystko w towarzystwie dobrej kawy i wina (17 lutego, 12:00-16:00)
  • Rodzinne warsztaty Lego, podczas których dzieci zbudują z klocków składniki do pizzy i całą pizzę pod okiem szkoleniowców ze „Zbudowane z klocków”, a następnie wspólnie zjedzą dania przygotowane przez restaurację Ferwor (17 lutego, godz. 11:00, restauracja Ferwor)
  • Weekend z keto pizzą w restauracji Zielona. Nie jest łatwo przygotować pizzę bez glutenu, ale restauracja Zielona podjęła wyzwanie i zaproponowała „ciasto” na bazie jajek, sera i siemienia lnianego, które jest nie tylko bezglutenowe, ale również ketogeniczne. (16-18 lutego, restauracja Zielona)
  • Kolekcja pinsów od łódzkiej firmy Pinswear. W tym roku każdy festiwal Jemy w Łodzi będzie miał swój pin, a kompletowanie tej wyjątkowej kolekcji można zacząć właśnie od pizzy.

Listę restauracji i opisy pizz znajdziesz na stronie: https://jemywlodzi.pl/pizza-fest-2024-lista-uczestnikow/

ZOBACZ TAKŻE