Kamienica przy Zielonej 6 to idealne miejsce na biznes. Cała jest już wynajęta! [ZDJĘCIA]

Po niespełna roku od zakończenia wielkiego remontu kamienicy przy ul. Zielonej 6 i oddania jej do użytkowania proces jej komercjalizacji został w pełni zakończony.

fot. ŁÓDŹ.PL
W budynku przy ul. Zielonej 6 swoją działalność ulokowały bardzo różne branże
7 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Zielona 6 to czterokondygnacyjna wielkomiejska kamienica z 1894 r., zaprojektowana przez Franciszka Chełmińskiego i Alwilla Jankau, którym zawdzięcza czwartą kondygnację (powstałą w wyniku rozbudowy) i neobarokowy charakter.

– 20 września podpisaliśmy umowę najmu na ostatni wolny lokal w oficynie, który w wynajęła Fundacja 4 Kroki. Tym samym w niecałe 11 miesięcy od przejęcia nieruchomości od generalnego wykonawcy udało nam się wynająć wszystkie dostępne powierzchnie użytkowe. Oczywiście całość komercjalizacji przypadła na okres pandemii Covid-19, wojnę w Ukrainie oraz toczącą się po sąsiedzku inwestycję kolejową PKP PLK, budowę przystanku Łódź Śródmieście. Zadanie było trudne, ale jesteśmy dowodem na to, że można osiągnąć założone cele nawet przy niesprzyjających okolicznościach – komentuje Mariusz Łysio, dyrektor ds. strategii i rozwoju w ŁSI.

Co znajduje się w kamienicy przy Zielonej 6?

Zainteresowanie nieruchomością wśród najemców było wypadkową doskonałej lokalizacji, przepięknych zabytkowych wnętrz, dużego, zielonego podwórka, a także aspektów związanych z elastyczną ofertą skierowaną zarówno do niedużych firm, jak i klientów poszukujących całych pięter.

W budynku przy ul. Zielonej 6 swoją działalność ulokowały bardzo różne branże: biuro projektowe, biuro radców prawnych, biuro księgowe, deweloperzy gier, przychodnia psychologiczna, ośrodek mediacyjny, restauracja oraz pub.

Poznaj najemców kamienicy przy Zielonej 6

Za proces komercjalizacji i zarządzanie budynkiem odpowiedzialny jest zespół Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej sp. z o.o., będącej inwestorem i właścicielem nieruchomości.

ZOBACZ TAKŻE