InPost w Łodzi. Powstało drugie centrum logistyczne. Zatrudni 100 osób

InPost, lider rozwiązań logistycznych dla e-commerce, otworzył drugie już centrum logistyczne w Łodzi. Docelowo pracę w nim znajdzie prawie 100 osób.

fot. Radosław Jóźwiak
InPost w Łodzi. Powstało drugie centrum logistyczne. Zatrudni 100 osób
8 zdjęć
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Powstałe, nieopodal autostrady A1, centrum logistyczne InPost zajmuje 8500 mkw, z czego na powierzchnie magazynowe przeznaczono 7500 mkw. Pozostałą przestrzeń zajmują biura. Otwarta placówka posiada wiele rozwiązań automatyzujących, a zarazem przyspieszających procesy związane z funkcjonowaniem łańcucha dostaw. Wśród nich m.in. system automatycznej identyfikacji pojazdów upoważnionych do wjazdu na teren firmy czy nowoczesne i wydajne automatyczne linie sortujące.

Efektywny, nowoczesny i do perfekcji zoptymalizowany łańcuch dostaw to klucz do sukcesu w branży logistycznej. Mogę śmiało powiedzieć, że taki właśnie jest ten oferowany przez InPost. Odpowiednio zlokalizowane centra logistyczne w połączeniu z siecią urządzeń Paczkomat, usługami InPost Fulfillment oraz doskonałą organizacją pracy kurierów sprawiły, że jesteśmy nie tylko liderami w branży, ale inspirujemy innych – podkreśla Dariusz Lipiński, Wiceprezes InPost.

Nowe centrum logistyczne InPost pozwoli w jednym czasie obsłużyć 160 kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. Znacząco skróci czas dostawy paczek do odbiorców zarówno w automatach Paczkomat, jak i w serwisie kurierskim w obrębie 50 kilometrów od Łodzi oraz jej prawostronnej części.

Praca w Łodzi. InPost szuka pracowników

W nowoczesnej, komfortowej i ergonomicznie zaprojektowanej przestrzeni magazynowo-biurowej już dziś pracuje ponad 200 osób, a w najbliższym czasie zatrudnienie wzrośnie do niemal 300. InPost nadal prowadzi procesy rekrutacyjne, poszukując przewoźników, kurierów, pracowników magazynowych i technicznych oraz specjalistów. Pracownicy mogą korzystać z dogodnych parkingów, wiat rowerowych czy ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

InPost w trosce o środowisko

W nowym centrum InPost wdrożono także szereg rozwiązań sprzyjających organiczaniu wpływu prowadzonej działalności gospodarczej na otoczenie. Obiekt posiada między innymi system zautomatyzowanego zarządzania energią elektryczną i ograniczający zużycie wody oraz oświetlenie LED z wygaszaniem strefowym. Tam, gdzie to możliwie, pozyskuje się je z naturalnych źródeł. W budynku gromadzona jest deszczówka, którą pracownicy zużywają w sanitariatach oraz do podlewania terenów zielonych. Na terenie centrum zlokalizowana jest także farma fotowoltaiczna pomagająca pozyskiwać czystą energię elektryczną.

ZOBACZ TAKŻE