Parkingi w Łodzi. Wszystko o strefach parkowania, nowych parkomatach i opłatach [MAPA]

Jadąc samochodem do centrum Łodzi warto wiedzieć, gdzie znajdują się strefy parkowania, jaki jest koszt pozostawienia samochodu na parkingu oraz jak wnieść za niego opłatę w parkometrze. Wszystko, co warto wiedzieć o parkingach w Łodzi.

Parkingi w Łodzi. Wszystko o strefach parkowania, nowych parkomatach i opłatach [MAPA]
5 zdjęć
graf. ZDiT
fot. Konrad Ciężki
fot. Konrad Ciężki
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Strefa Płatnego Parkowania w Łodzi

Osoby parkujące w jednej z czterech podstref w Łodzi są zobowiązani do wniesienia opłaty w parkomacie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godz. 8:00 – 18:00.

Wysokość opłat za parkowanie w Łodzi:

  • Podstrefa A i C: za pierwsze ½ godziny – 2,5 zł, za pierwszą godzinę – 5 zł, za drugą godzinę – 5,5 zł, za trzecią godzinę – 6 zł, za czwartą i kolejną godzinę – 5 zł. 
  • Podstrefa B: za pierwsze ½ godziny – 2 zł, za pierwszą godzinę – 4 zł, za drugą godzinę – 4,5 zł, za trzecią godzinę – 5 zł, za czwartą i kolejną godzinę – 4 zł. 
  • Podstrefa D: za pierwszą godzinę – 1,5 zł, za drugą godzinę – 3 zł, za trzecią godzinę – 4 zł, za czwartą i kolejną godzinę – 3 zł.

Opłaty za poszczególne godziny postoju sumują się np. opłata za 3 godziny postoju w Podstrefie A wynosi 16,50 zł (tzn. 5 zł + 5,50 zł + 6 zł).

Nowe parkomaty w Łodzi

Z dniem 1 października 2022 zarządzanie łódzką Strefą Płatnego Parkowania przejmuje nowy operator – konsorcjum firm Indigo Polska oraz Indigo Infra Belgium i Indigo Park Belgium, które zastąpi City Parking Group. Zmiana zarządcy nie będzie się wiązać z żadnymi przykrymi konsekwencjami dla kierowców.

Zapłać Kartą Łodzianina w parkomacie w Łodzi

Za pomocą Karty Łodzianina lub aplikacji można wnieść opłatę parkingową bez żmudnego wpisywania numeru rejestracyjnego auta. Będzie można go dopisać do swojej karty raz i korzystać bez ograniczeń.

Wielopoziomowe parkingi w centrum Łodzi

Tutaj powstaną parkingi wielopoziomowe (kubaturowe) w Łodzi:

  • przy al. Kościuszki 42,
  • przy ul. Wschodniej 62/64,
  • przy ul. Wschodniej 67,
  • i przy ul. Tuwima 12.

Z początkiem sierpnia przy al. Kościuszki 42 rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę pierwszego z czterech parkingów kubaturowych.

ZOBACZ TAKŻE