Nowy operator Strefy Płatnego Parkowania w Łodzi. Inne parkomaty i więcej mobilnych płatności

Z dniem 1 października zarządzanie łódzką Strefą Płatnego Parkowania przejmuje nowy operator – konsorcjum firm Indigo Polska oraz Indigo Infra Belgium i Indigo Park Belgium, które zastąpi City Parking Group. Zmiana zarządcy nie będzie się wiązać z żadnymi przykrymi konsekwencjami dla kierowców.

fot. Konrad Ciężki
Nowy operator Strefy Płatnego Parkowania w Łodzi. Inne parkomaty i więcej mobilnych płatności

Stawki opłat za parkowanie w SPP pozostają bez zmian. Zmieniają się natomiast parkomaty. Już od kilku tygodni Indigo montuje własne urządzenia do poboru opłat za parkowanie, zazwyczaj zaraz obok automatów City Parking Group. Z dniem 1 października zostaną one zdemontowane, jednak do końca września należy z nich jeszcze korzystać.

Parkomaty w Łodzi z Kartą Łodzianina

Co powinno kierowców ucieszyć, wraz z nastaniem nowego operatora znacznie zwiększą się możliwości mobilnych płatności za parkowanie w SPP. W ostatnich tygodniach City Parking Grup oferowała możliwość zdalnego płacenia za postój tylko przez własną aplikację City Parking App. Parkomaty Indigo będą obsługiwać płatności aż ośmiu aplikacji mobilnych. Nowością, która ma funkcjonować od 1 października, będzie możliwość opłacania parkowania w SPP przez aplikację Karty Łodzianina, która zostanie zaktualizowana, by zapewnić to udogodnienie jej posiadaczom. Nie będą to płatności prepaidowe. Nie trzeba będzie deponować żadnych kwot do późniejszych płatności. Każdy posiadacz aplikacji Karta Łodzianina będzie mógł na własnym smartfonie kupić dowolny bilet na odpowiadającą mu kwotę czy czas parkowania, a aplikacja automatycznie pobierze opłatę z bankowego konta przypisanego aplikacji. 

Za parkowanie można będzie płacić także w siedmiu innych aplikacjach: AnyPark, ePark, mPay, SkyCash, MoBILET, Flowbird oraz wspomnianą wcześniej City Park App. Wszystkie można pobrać za darmo z Google Play (dla systemu Android) lub App Store (dla iOS).

ZOBACZ TAKŻE