Program Kolej Plus. Łódź-Wieluń – PKP ogłosiło przetarg na stworzenie szybkiego połączenia

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało, że powstanie nowej linii, która połączy linie nr 131 (Chorzew Siemkowice) i 181 (Wieluń) sprawi, iż mieszkańcy południowej części województwa łódzkiego będą mogli cieszyć się szybkim i komfortowym połączeniem z Łodzią. Zyskają m.in. podróżujący między Łodzią a Wieluniem.

fot. ŁÓDŹ.PL
Mieszkańcy południowej części województwa łódzkiego będą mogli cieszyć się szybkim i komfortowym połączeniem z Łodzią

Relacja PKP Łódź-Wieluń

Szacuje się, że czas podróży między Łodzią a Wieluniem zostanie skrócony i wyniesie do ok. 1 godz. i 39 minut. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji. Rozwiązanie ma na celu zwalczenie wykluczenia komunikacyjnego.

Mieszkańcy Wielunia oraz południowej części województwa dzięki budowie nowych przystanków będą mogli korzystać z pociągów w codziennej komunikacji do pracy lub szkoły oraz w celach turystycznych – powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

28 km linii kolejowej w Łódzkiem

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2028 roku, a jej wartość szacuje się na 580 milionów złotych. Plan zakłada budowę 28 km linii kolejowej, a na jej trasie powstanie 5 przystanków w miejscowościach: Wieluń Berlinek, Ruda, Wierzchlas, Drobnice, Siemkowice. 

ZOBACZ TAKŻE