Wiadukty na Przybyszewskiego będą gotowe w terminie. Na jakim etapie jest budowa?

Na ul. Przybyszewskiego jest już widoczna konstrukcja zupełnie nowego północnego wiaduktu. Chociaż pojawiają się informacje, że może być on za niski dla przejeżdżających pod nim pociągów, wykonawca inwestycji uspokaja – wszystkie prace zostaną ukończone nie tylko bez większych przeszkód, ale także zgodnie z harmonogramem.

fot. LODZ.PL
Wiadukty na Przybyszewskiego mają zostać oddane w terminie
6 zdjęć
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Problemy z danymi od PKP

Skąd problemy z wysokością wiaduktu? Są one skutkiem błędnych danych geodezyjnych przekazanych przez PKP projektantowi – nie uwzględniały one tego, że torowisko zostało podniesione podczas remontu. Przygotowany na tej podstawie projekt przebudowy wiaduktu został przez PKP zaakceptowany, nie pojawiły się także żadne zastrzeżenia do decyzji ZRID wydanej w 2016 r. Dopiero w maju 2022 r. przeprowadzona przez wykonawcę rutynowa kontrola wykazała, że pale podporowe nie spełniają przepisów dotyczących wysokości, na jakiej musi być zawieszona sieć trakcyjna. Miasto wystąpiło do wykonawcy o wyliczenie, o ile centymetrów należy je podnieść. Wyniki tej analizy będą znane w najbliższych dniach.

Wykonawca zapewnia jednak, że nadbudowanie podpór tak, aby spełniały wszystkie wymagane normy, nie będzie skomplikowane – zrobi to w kilka tygodni. Uspokaja także, że nie ma mowy o rozbieraniu już wybudowanych konstrukcji, a brakujące centymetry zostaną po prostu dołożone.

Kiedy koniec budowy wiaduktów na Przybyszewskiego?

Planowany termin ukończenia wiaduktów na ul. Przybyszewskiego nie zmienił się. Zostaną oddane do użytku w 2023 r. Na wiadukcie północnym dobiega już końca betonowanie podwalin pod budowę zwieńczenia słupów. Rozpoczęto także rozbiórki w części tramwajowej, a na terenie PKP zamontowano tymczasową trakcję, aby zachować ciągłość ruchu pociągów.

ZOBACZ TAKŻE