Remont kamienicy przy Sienkiewicza 22. Będą tu biura i lokale usługowe [RAPORT Z BUDOWY]

W kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22 robotnicy zbliżają się do półmetka prac. Po rewitalizacji powstaną tu biura, lokale usługowe i centrum aktywności lokalnej. Sprawdzamy, co słychać na placu budowy!

fot. ŁÓDŹ.PL
Remont kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22 jest już niemal na półmetku
16 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

W kamienicy przeprowadzany jest gruntowny remont. W najbliższym czasie robotników zobaczymy przy pracach związanych z kolejnymi poziomami stropów żelbetowych oraz konstrukcją wsporczą pod stropy w postaci żelbetowych ram i belek stalowych. Prace prowadzone będą na obu oficynach równolegle.

– Trwają roboty związane z demontażem kolejnych poziomów drewnianych, starych belek stropowych oraz liczne przemurowania. Rozpoczęto także montaż żelbetowej klatki schodowej w prawej oficynie – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak zmieni się Sienkiewicza 22? 

Po remoncie kamienica zmieni swoją dotychczasową funkcję mieszkalną na usługową. Budynek frontowy zostanie nadbudowany, a oficyny będą połączone ze sobą nowym łącznikiem. Powstanie tu 37 lokali biurowych i 5 lokali usługowych. Na parterze mieścić się będzie świetlica środowiskowa pełniąca funkcję centrum aktywności lokalnej.

Nowy sznyt zyska także podwórko. Wymieniona zostanie nawierzchnia, pojawią się miejsca postojowe dla rowerów, ławki, kosze na śmieci oraz przestrzenie zielone. Wzdłuż jednej ze ścian zasadzone zostaną rośliny pnące.

Koszt inwestycji to 20,8 mln zł. Planowany termin zakończenia – 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE