Remonty ulic. Aż 70 dróg na łódzkich osiedlach z nową nawierzchnią [MAPY]

Rekordowa tegoroczna pula remontów o wartości ponad pół milarda złotych obejmuje również wiele dróg na osiedlach. Aż 70 ulic w łódzkich dzielnicach otrzyma równą, nową nawierzchnię.

Remontu doczeka się aż 70 dróg - mat. LODZ.PL
Remontu doczeka się aż 70 dróg , mat. LODZ.PL
9 zdjęć
mat. LODZ.PL
grafika: LODZ.PL
grafika: LODZ.PL
grafika: LODZ.PL
grafika: LODZ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Najwięcej remontów na Widzewie

Największym beneficjentem jest Widzew, który zajmuje największą powierzchnię miasta. Tutaj przewidziano do realizacji 23 drogi. Na 9 z nich prace są już prowadzone – to Telefoniczna, Wiączyńska, Olechowska czy Tatrzańska. W najbliższych tygodniach drogowcy pojawią się również na Pomorskiej, gdzie realizowany jest kompleksowy plan przebudowy. Zmodernizowane są już odcinki od Nowosolnej do Mileszek. Za chwilę rozpoczną się prace na skrzyżowanie Pomorskiej z Edwarda, a kolejnym krokiem jest przebudowa Pomorskiej do Juhasowej do Mileszek. Ponadto nowa nawierzchnia pojawi się też na Puszkina i Hetmańskiej – to bardzo ważne ulice dla mieszkańców Widzewa Wschodu. Do remontu idą również mniejsze ulice, jak Chałubińskiego, Pszczyńska, Białoruska czy Gerberowa.

17 dróg na Górnej

17 nowych dróg pojawi się natomiast na Górnej. Oczekiwany od lat remont Śląskiej właśnie się rozpoczął. Nowa nawierzchnia pojawi się praktycznie na całej długości. Od Młynka do Lodowej pracuje Łódzka Spółka Infrastrukturalna, a od Lodowej do Kilińskiego Zarząd Dróg i Transportu. Remont w tym roku zaplanowano również na Paradnej i Matek Polskich oraz ul. Nowe Górki. W trakcie prac są już ulice: Bednarska, Kosynierów Gdyńskich, Strażacka i Wiskicka. 

Jakie remonty na Polesiu?

Polesie zyska 16 równych ulic. W tej dzielnicy już 5 zostało w tym roku zrealizowanych. To między innymi Politechniki, Żeromskiego i Łąkowa. Prace trwają obecnie na Maratońskiej, która jest największą realizacją na Polesiu. Retkinia zyska także nową nawierzchnię na Popiełuszki. W planach zapisana są jeszcze ul. Krańcowa i Nowe Sady.

Co z Bałutami?

14 nowych dróg powstanie na Bałutach. Obecnie realizowany jest remont Aleksandrowskiej i Kaczeńcowej. Do remontowej puli dołączyła właśnie Brukowa i św. Teresy. Zniszczone, często uczęszczane drogi zyskają na całej szerokości nowy asfalt. W planach również mniejsze bałuckie ulice na osiedlu Kochanówka – jeszcze w 2022 roku nowa nawierzchnia pojawi się na Morgowej, Kąkolowej i Kłosowej.

Remonty także na fragmentach dróg

Oprócz całościowych wymian nawierzchni, realizowane są również remonty cząstkowe – wymiana nawierzchni na fragmentach drogi. W miarę możliwości technicznych i finansowych zastępują łatanie dziur, by poprawić stan nawierzchni w sposób trwały. W ostatnim czasie tego typu prace zrealizowano na Aleksandrowskiej, Abramowskiego, czy Źródłowej.

ZOBACZ TAKŻE