Mielczarskiego będzie woonerfem. Jak zmieni się ta ulica? [NOWE WIZUALIZACJE]

Jest zielone światło dla przebudowy kolejnej ulicy w centrum Łodzi. Można już podpisywać umowę, a za kilka tygodni na ul. Mielczarskiego zobaczymy drogowców.

mat. ŁÓDŹ.PL
Ulica Mielczarskiego zmieni się nie do poznania - będzie zachęcającym do wypoczynku woonerfem
9 zdjęć
mat. ŁÓDŹ.PL
mat. ŁÓDŹ.PL
mat. ŁÓDŹ.PL
mat. ŁÓDŹ.PL
mat. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Ul. Mielczarskiego zmieni się w woonerf – miejsce przyjazne do życia i odpoczynku. Nadal będzie ulicą jednokierunkową, ale poza tym ruch zostanie uspokojony, pojawią się zieleńce i nowe meble miejskie, w tym ławy. Znajdą się tu także kameralne place sprzyjające zatrzymaniu się wśród zieleni. Nowa nawierzchnia ulicy zrobiona będzie z jasnych oraz ciemnych pasów płyt i kostki. Ponieważ przy ul. Mielczarskiego mieszka wiele osób, liczba miejsc postojowych zostanie niemal w pełni zachowana.

W ramach inwestycji powstaną także dwa zielone pasaże. Pierwszy połączy ul. Mielczarskiego i Ogrody Karskiego – wyznaczony zostanie w miejscu dzikiej ścieżki wydeptanej przez mieszkańców pomiędzy budynkami przy ul. Mielczarskiego 33 i 35. Drugim pasażem będzie pieszo-rowerowe przebicie obok posesji przy ul. Mielczarskiego 25.

To nie koniec zmian

Ul. Mielczarskiego wkrótce wypięknieje nie tylko za sprawą przebudowy w woonerf. Przy ulicy prowadzone są także remonty czterech kamienic (pod numerami 3, 15, 22 i 33). Wszystkie mają być gotowe w 2023 r. Najbliżej końca jest modernizacja budynku pod numerem 5. Trwa tu już wykańczanie – malowanie ścian i układanie płytek, na fasadzie kończone są prace przy sztukateriach, montowane są ogrodzenie i trejaże. Finał tej inwestycji zaplanowano na marzec.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE