Wielkie zmiany na Mielczarskiego. Remontują aż cztery kamienice [RAPORT Z BUDOWY]

Ulica Mielczarskiego zmieni się wkrótce w nowy woonerf, ale to nie wszystko – nie do poznania będą także stojące przy ulicy kamienice. W czterech z nich trwa właśnie kompleksowy remont.

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33
Mielczarskiego 33. Po lewej wizualizacja kamienicy, po prawej stan aktualny
17 zdjęć
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 22
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 15
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 15
ZOBACZ
ZDJĘCIA (17)

Po remoncie w budynkach powstaną mieszkania (także komunalne oraz chronione, dla osób z niepełnosprawnościami), lokale usługowe i takie z funkcjami społecznymi, a także placówka opiekuńczo-wychowawcza. Łączna wartość inwestycji to blisko 30 mln zł.

Co słychać na placach budowy?

W kamienicy przy ul. Mielczarskiego 22 prowadzone są właśnie prace przy budowie szybu windowego, realizowana jest rekonstrukcja balkonów i wymiana stropów. Rozpoczęły się roboty na elewacjach, trwają także przygotowania do odtworzenia zawalonych, zabytkowych klatek schodowych.

Przy ul. Mielczarskiego 33 prowadzone są prace wykończeniowe – wylewki i tynkowania. Zakończono wykonywanie infrastruktury sanitarnej na podwórzu. Teraz – w porozumieniu z wykonawcą woonerfu – trzeba przyłączyć budynek do wody.

W ostatnich dniach w kamienicy przy ul. Mielczarskiego 15 skuto tynki zewnętrzne, zerwano okładziny stropów i podłóg oraz zdemontowano stare instalacje elektryczne i sanitarne. W najbliższym czasie ekipy zabiorą się za stropy na parterze.

Pod numerem 3, w obu budynkach przebudowywanej posesji, zakończyły się prace rozbiórkowe. Obecnie montowane są sufity podwieszane i izolacje, stawiane i malowane są ścianki działowe. Nad piwnicą docieplany jest strop, a na parterze – montowana terakota. W najbliższym czasie planowane jest wykonanie wieńców spinających konstrukcję budynku od frontu.

Intensywne prace prowadzone w budynkach zakończą się w 2023 r. Najpierw do użytku oddane zostaną kamienice pod numerami 3 i 15, a na zakończenie remontu przy ul. Mielczarskiego 22 i 33 poczekamy do IV kwartału 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE