Symetris Business Park. Solar Polska powiększa i unowocześnia biuro w Łodzi

Solar Polska rozwija działalność w Łodzi. Firma powiększyła i uatrakcyjniła obecne biuro, a także rekrutuje nowych pracowników. W wyborze lokalizacji oraz procesie ekspansji najemcę wspierał zespół doradców z regionalnego biura Colliers w Łodzi.

Symetris Business Park
Solar Polska rozwija działalność w Łodzi. Firma powiększyła i uatrakcyjniła obecne biuro, a także rekrutuje nowych pracowników
3 zdjęcia
Symetris Business Park
Symetris Business Park
Symetris Business Park
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Solar Polska

Firma Solar Polska, będąca częścią międzynarodowej organizacji z oddziałami w kilku krajach Europy Północnej, w 2017 r. zdecydowała się połączyć wszystkie swoje lokalne Centra Usług Wspólnych w jedną organizację z siedzibą w Łodzi. W ciągu ostatnich pięciu lat łódzki dział będący częścią Solar Polska rozrósł się z trzech do ponad 150 pracowników.

Potrzeby pracowników na pierwszym miejscu

Najważniejszym założeniem powstania nowej powierzchni biurowej firmy Solar Polska było uzyskanie komfortowego środowiska pracy, które dba o potrzeby ludzi, sprzyja kreatywnemu myśleniu i tworzeniu więzi ze współpracownikami. Inspiracją dla projektantów były skandynawskie korzenie firmy i jej wartości – zrównoważony rozwój, wielokulturowość, otwartość oraz współpraca.

– To w naszym zespole tkwi siła do rozwoju biznesu i potencjału firmy. Wierzymy w hasło Stronger Together, które będzie towarzyszyło nam w nowej siedzibie. Chcielibyśmy, żeby biuro nas łączyło, a jego przestrzeń nie tylko wspierała w wykonywaniu pracy i codziennych obowiązków, ale także przyczyniała się do integracji i wymiany doświadczeń – mówi Aurelia Paruszewska, Group HR Manager z firmy Solar Polska.

Symetris Business Park - co się zmieniło?

Projektując stanowiska pracy, firma Solar Polska przede wszystkim położyła nacisk na wygodę użytkowników. Naturalnie biurka są ustawiane elektrycznie, a krzesła wyposażone we wszystkie najnowsze udogodnienia, aby osiągnąć optymalne warunki ergonomiczne. Nie zapomniano także o akustyce środowiska biurowego, dlatego wszystkie stanowiska pracy wyposażono w akustyczne ściany frontowe.

Podczas przebudowy biura zwiększono liczbę salek konferencyjnych, stref do pracy zespołowej oraz toalet, wraz z łazienką dla osób z niepełnosprawnościami. W nowym otoczeniu znajduje się również przestronna, odpowiednio wyposażona kuchnia, dla wygody pracowników zlokalizowana na każdym piętrze biura. Na korzyść zmieniła się też ilość nieformalnych przestrzeni do pracy i odpoczynku, która została wzbogacona o nowe funkcje. Powstało kilka oaz, ulokowanych z dala od typowych stanowisk pracy, z których część została wyposażona w ekspresy do kawy, tworząc atmosferę zewnętrznej kawiarni.

Dla dobra środowiska

Projektowanie nowego biura wiąże się z wymianą wielu mebli, a Solar Polska, jako firma, dla której kwestie związane ze środowiskową odpowiedzialnością biznesu są ważne, postanowiła dać im drugie życie. W związku z tym część wyposażenia została przekazana do Instytutu “Centrum Zdrowia Matki Polki” (CZMP). Biurka, sofy, stoły, krzesła kuchenne i przegrody zostały wykorzystane w klinikach i przychodniach Instytutu.

ZOBACZ TAKŻE