Kapelusz Anatola: nowa przychodnia miejska już prawie gotowa

Remont przychodni w Kapeluszu Anatola jest już na finiszu. Otwarcie nowej miejskiej poradni zaplanowano na początek przyszłego roku. Ma przyjąć nawet 5000 nowych pacjentów.

fot. ŁÓDŹ.PL
Nowa poradnia miejska już prawie gotowa
8 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. wizualizacje
fot. wizualizacje
fot. wizualizacje
fot. wizualizacje
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Nowa poradnia powstaje w Kapeluszu Anatola, całkowicie oszklonym pawilonie w kształcie okręgu z charakterystycznym zadaszeniem przy ul. Paderewskiego. 

Remont jest już w bardzo zaawansowanej fazie mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Górna. Przeszklone witryny zostały wymienione na nowe, można je oglądać z zewnątrz. Finalizujemy też remont pomieszczeń w środku, chcemy je zakończyć w listopadzie. W drugiej połowie listopada powinno też przyjechać zamówione wyposażenie poradni. Potem czekają nas odbiory. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z placówką opieki zdrowotnej, szacujemy, że mogą potrwać do półtora miesiąca. Chcemy otworzyć poradnię w drugim tygodniu stycznia.

Poradnia przyjmie aż 5 tys. pacjentów

Poradnia jest w stanie przyjąć nawet pięć tysięcy nowych pacjentów. Będą pod opieką dwóch lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarza pediatry. Część pediatryczna przychodni, gdzie będą przyjmowane zdrowe maluchy np. na szczepienia czy bilanse oraz część dla dorosłych, zostaną od siebie oddzielone i będą miały osobne wejścia. To standard stosowany niezmiennie w miejskiej ochronie zdrowia.

W centrum medycznym do dyspozycji pacjentów zostanie oddany gabinet zabiegowy, gdzie będzie można pobrać materiał do badań laboratoryjnych.

Koszt remontu nowej poradni to ok. milion złotych.

ZOBACZ TAKŻE