Karne na wagę zwycięstwa. Rezerwy ŁKS Łódź ograły u siebie Wisłę Puławy

Piłkarze ŁKS II zrewanżowali się Wiśle Puławy za porażkę w pierwszej rundzie drugoligowych rozgrywek. W lipcu łodzianie przegrali na wyjeździe 1:3, a rewanż na swoim obiekcie wygrali 2:1.

Oskar Koprowski, ŁKS II Łódź. Fot. Marek Młynarczyk

Mecz na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla nabrał rumieńców dopiero w drugiej połowie, a bohaterem został kapitan gospodarzy Oskar Koprowski. Wychowanek ŁKS wykorzystał dwa rzuty karne i tym samym zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Pierwszą jedenastkę - podyktowaną za faul Maksymiliana Tkocza na Łukaszu Dynelu - wykorzystał w 64. minucie. Niespełna 120 sekund później Tkocz obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, więc goście musieli kontynuować grę w dziesięciu. Mimo osłabienia Wisła doprowadziła do remisu. Gola na 1:1 w 84. minucie strzelił Kamil Kargulewicz, ale gospodarze zdołali odpowiedzieć na to trafienie. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry za zagranie ręką sędzia podyktował drugą w tym meczu jedenastkę, a Koprowski zamienił ją na zwycięskiego gola. Warto wspomnieć, że środkowy obrońca ma już na koncie sześć bramek i jest aktualnie najskuteczniejszym gracze łódzkiej ekipy.

Po 19. kolejkach tabelę 2. ligi otwiera Kotwica Kołobrzeg, która ma 37 pkt. i o trzy oczka wyprzedza KKS 1925 Kalisz. Rezerwy ŁKS zgromadziły dwadzieścia osiem oczek i są na pozycji piątej. Tegoroczną część rozgrywek ŁKS II zakończy w Chojnicach, gdzie w sobotę 2 grudnia zmierzy się z Chojniczanką (godz. 14:30).

ŁKS II Łódź – Wisła Puławy 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Oskar Koprowski (64, z karnego), 1:1 Kamil Kargulewicz (84), 2:1 Oskar Koprowski (90, z karnego).