Kawiarnia Współwinni otworzyła się w Mediatece MeMo. Co w menu? [ZDJĘCIA]

Mediateka MeMo przy ul. Moniuszki 3 i 5 to multimedialna biblioteka pełna książek, komiksów, gier, sal multimedialnych, a nawet klocków Lego. Jednak oprócz oferty kulturalnej ma do zaoferowania coś więcej – kawiarnię. WspółWinni Caffe to lokal oferujący całodniowe śniadania, desery, bajgle i sałatki, ale również… wino!

mediateka memo wspolwinni
WspółWinni Caffe to kawiarnia, którą znajdziecie w Mediatece MeMo, fot. LODZ.PL
21 zdjęć
mediateka memo wspolwinni
mediateka memo wspolwinni
mediateka memo wspolwinni
mediateka memo wspolwinni
mediateka memo wspolwinni
ZOBACZ
ZDJĘCIA (21)

W Mediatece, wśród licznych sal tematycznych, czytelni, studia nagrań oraz bawialni, znalazło się również miejsce na kawiarnię z prawdziwego zdarzenia. Za ten projekt odpowiedzialni są właściciele dobrze znanych łodzianom restauracji Winni (ul. Piotrkowska 93) i nieWinni (ul. Tymienieckiego 3). To lokale słynące z bogatego wyboru win z nalewaka, przekąsek typu tapas i klimatu rodem z półwyspu Iberyjskiego.

Początki Winnych w foodtrucku

Winni swoją gastronomiczną przygodę zaczynali w food trucku Street Menu. Odrestaurowany Citroen H parkował na łódzkich festiwalach streetfoodowych przez 3 lata, zanim na stałe przeniósł się do pierwszego lokalu przy ul. Piotrkowskiej. Już wtedy sławą zostały owiane ich hiszpańskie przekąski – empanady i podpłomyki.

Wino w bibliotece? Czemu nie!

W Mediatece MeMo WspółWinni serwują śniadania przez cały dzień. Do wyboru są tosty, pasty śniadaniowe z pieczywem, naleśniki i nocna owsianka. O szczegóły warto pytać przy barze, ponieważ smaki zmieniają się w zależności od dnia. Na większy głód przewidziano bajgle i sałatki. Nie zabrakło też Winnych klasyków w postaci podpłomyków, które w połączeniu z kieliszkiem wina z nalewaka, stanowią propozycję na popołudnie ze znajomymi. Od wtorku do piątku kawiarnia jest otwarta w godz. 12:00–20:00, w sobotę od 10:00 do 20:00, a w niedzielę drzwi zamykają się o godz. 18:00. W poniedziałki lokal jest zamknięty.

ZOBACZ TAKŻE