„Klaus – obsesja miłości". Spektakl Kamila Maćkowiaka w Monopolis

Fundacja Kamila Maćkowiaka zaprasza na pełną sprzeczności opowieść o życiu jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci europejskiego kina – Klausa Kinskiego.

fot. Joanna Jaros
„Klaus – obsesja miłości” to emocjonalny roller coaster
3 zdjęcia
fot. Joanna Jaros
fot. archiwum Fundacji Kamila Maćkowiaka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Aktor Klaus Kiński mówił o sobie, że wybiera te role, które są lepiej płatne. Dlatego zagrał nawet w filmie soft porno, a jednocześnie występował w autorskim monodramie „Jezus Chrystus Zbawiciel”, którego pokazy skończyły się skandalem, przerwaniem spektaklu i bójką na widowni.

Maćkowiak jako ekscentryczny artysta

Był jednym z najbardziej skandalizujących artystów XX w., a poprzeczka była ustawiona naprawdę wysoko. Nienasycony w swojej pracy, życiu erotycznym, głodzie zarabiania pieniędzy. Spragniony aplauzu, uwielbienia i ciągłego potwierdzania własnej wartości.

Punktem wyjścia do powstania kolejnego autorskiego monodramu Kamila Maćkowiaka, po „Niżyńskim”, „Diva Show” czy „Amoku” była właśnie autobiografia Klausa Kińskiego „Ja chcę miłości”.

Kamil Maćkowiak na scenie Monopolis w roli Klausa Kinskiego

Zaproszenie na emocjonalną podróż

Spektakl „Klaus obsesja miłości” to emocjonalny roller coaster. To podróż przez biografię aktora. Przez pełen pluskw i karaluchów pokój, w którym wegetuje z całą rodziną we wczesnym dzieciństwie, po luksusowe rezydencje w Londynie czy Paryżu; przez ciasne uliczki dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie, po dżunglę, w której Kiński nakręcił jeden z kilku wybitnych filmów z Wernerem Herzogiem. To przede wszystkim uniwersalna historia o potrzebie miłości, samotności, destrukcji tak wielkiej, że nie jest w stanie jej uspokoić ani sukces, bogactwo, rodzina, ani kolejne oddane i zapatrzone w bohatera kobiety.

Maćkowiak w roli Klausa pozwala widzom zrozumieć, w jaki sposób Kiński stał się tym pozbawionym hamulców potworem, którego wieczne nienasycenie zniszczyło życie zarówno jemu, jak i jego bliskim.

Najnowszy monodram Fundacji Kamila Maćkowiaka to pozycja obowiązkowa nie tylko dla teatromanów, ale i dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś, co dotyka, wstrząsa i wzrusza. Spektakl wzbogaca reżyseria świateł i scenografia autorstwa Waldemara Zawodzińskiego. 

Publiczność już dwukrotnie uznała to przedstawienie za najważniejszą premierę teatralną 2020 roku: w plebiscycie Plastrów Kultury (Spektakl teatralny roku) oraz Wioseł Kultury (Wydarzenie roku).

Przedstawienie wyłącznie dla widzów dorosłych. Bilety: 70 i 80 zł.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę: fundacjamackowiaka.org/spektakle/klaus-obsesja-milosci/

Najbliższe spektakle:

17 września godz. 19:00

18 września godz. 19:00

26 października godz. 19:00

5 listopada godz. 19:00

Scena Monopolis, ul. Kopcińskiego 62A, Łódź

ZOBACZ TAKŻE