Kolejna kapibara w Orientarium Zoo Łódź. Do dwóch samic dołączył samiec! [ZDJĘCIA]

Do dwóch samic kapibary dołączył samiec! W tej chwili w Orientarium Zoo Łódź mieszka trójka przedstawicieli tego gatunku.

Samiec kapibary
Samiec kapibary
8 zdjęć
Samiec kapibary
Samiec kapibary
Samiec kapibary
Samiec kapibary
Samiec kapibary
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

W kwietniu do Łodzi z ZOO w Zamościu przyjechały dwie samice kapibary. Zamieszkały na wybiegu razem z tapirami anta. Siostry zdążyły się już zadomowić. Właśnie dołączył do nich samiec z Berlina. Osobnik, podobnie jak dwie pozostałe kapibary, ma 6 miesięcy.

Kapibary znów zagościły w Łodzi

Orientarium Zoo Łódź rozpoczęło na nowo hodowlę tego gatunku. Aktualnie w ogrodzie mieszkają 3 kapibary. Można je zobaczyć na wybiegu z tapirami anta oraz ibisami szkarłatnymi.

Po głosowaniu użytkowników Facebooka samice otrzymały już imiona: Kapi i Bara. Niebawem ruszy konkurs na imię dla nowego samca.

Kapibara, czyli „zjadacz traw”

Kapibara to gryzoń z rodziny kawiowatych, tej samej, do której zaliczana jest popularna świnka morska, czyli kawia domowa. Jej nazwa oznacza „zjadacz traw”. Z kolei łacińską nazwę należy tłumaczyć „świnia wodna”.

Kapibary to zwierzęta wodno-lądowe. Żyją na otwartej przestrzeni, w pobliżu zbiorników lub cieków wodnych, w stadach liczących od 10 do 30 osobników. Ssaki te można spotkać głównie w Ameryce Południowej i Środkowej.

Te specyficzne gryzonie są dość wybredne. Żywią się głównie trawami, roślinnością wodną, nasionami, korą młodych drzew i nielicznymi owocami. Pozyskują pożywienie za pomocą masywnych siekaczy, które rosną przez całe życie zwierzęcia. 

Kapibary można oglądać w Orientarium Zoo Łódź codziennie w godzinach otwarcia ogrodu – od 9:00 do 19:00.

ZOBACZ TAKŻE