Kolejna „setka” ŁKS CoolPack Łódź. Łodzianie wciąż na czele tabeli

Koszykarze ŁKS CoolPack obronili pozycję lidera grupy A 2. ligi. W meczu 10. kolejki łodzianie w Zatoce Sportu pokonali Eneę Basket Gdynia 104:77.

Obie drużyny wygrały wprawdzie po dwie kwarty, jednak już po pierwszej gospodarze mieli piętnaście oczek przewagi. Drugą przegrali jednam punktem, ale w trzeciej niemal powtórzyli wynik z premierowej odsłony meczu. Przed czwartą częścią spotkania podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza prowadzili 83:55 i jedyną niewiadomą było już tylko to, czy po raz piąty w bieżących rozgrywkach uda im się osiągnąć granicę stu punktów. Ten cel zrealizowali niespełna półtorej minuty przed końcem meczu. Jakub Mycko trafił na 100:71, a później po dwa punkty dla ŁKS CoolPack zdobyli jeszcze Maksymilian Gajek i Piotr Keller.

Dla gospodarzy była to dziesiąta wygrana w sezonie. Takim samym dorobkiem legitymują się również dwa inne zespoły: KSK Ciech Noteć Inowrocław oraz AZS UMK Transbruk Toruń. W 11. kolejce łodzianie zagrają na wyjeździe z Treflem II Sopot (18 listopada, godz. 16:00).

ŁKS Coolpack Łódź – Enea Basket Poznań 104:77 (31:16, 22:23, 30:16, 21:22). Punkty dla ŁKS Coolpack: Kacper Dominiak 18, Mikita Jalowienko 16, Iwo Maćkowiak 14, Igor Urban 13, Piotr Keller 11, Norbert Kulon 10, Maksymilian Gajek 8, Szymon Rękoś 6, Jakub Mycko 4, Mikołaj Wojciechowski 2, Kacper Koc 2.