Zgodnie z planem. Koszykarze ŁKS CoolPack Łódź znów przekroczyli „setkę”

Już po raz dziesiąty w bieżących rozgrywkach drugoligowi koszykarze ŁKS CoolPack zakończyli mecz o punkty z trzycyfrowym dorobkiem. W 25. kolejce lider grupy A w stolicy Wielkopolski pokonał Eneę Basket Poznań 110:75.

Grupa A II ligi koszykarzy. Fot: Marek Młynarczyk

W pierwszej fazie meczu gospodarze próbowali dotrzymać kroku łódzkiej ekipie i po w miarę wyrównanej walce na przerwę schodzili z ośmiopunktową stratą. Po zmianie stron z każdą minutą dominacja podopiecznych Jarosława Krysiewicza była jednak coraz bardziej widoczna. Kulminacja nastąpiła w czwartej kwarcie, którą przyjezdni wygrali 25:4.

Po wycieczce do Poznania łodzianie mają na koncie 48 pkt. i o jedno oczko wyprzedzają zawodników KSK Ciech Noteć Inowrocław, których w tym sezonie już dwa razy pokonali. W następnej serii spotkań w Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10 lider podejmie rezerwy Trefla Sopot (24 lutego, godz. 17:45).

Enea Basket Poznań - ŁKS CoolPack Łódź 75:110 (25:27, 25:31, 21:27, 4:25). Punkty dla ŁKS Coolpack: Kacper Dominiak 29, Igor Urban 27, Jakub Karwowski 12, Iwo Maćkowiak 11, Nataniel Kolasiński 7, Piotr Keller 7, Mikołaj Wojciechowski 6, Mikita Jalowienko 5, Mateusz Szwed 4, Norbert Kulon 2, Kacper Koc 0.