Puchar Hakuho. Łodzianin dotarł do trzeciej rundy prestiżowego turnieju

Reprezentacja Polski gościła w Japonii, gdzie wzięła udział w Pucharze Hakuho - turnieju organizowanym przez Yokozunę Hakuho, Wielkiego Mistrza sumo zawodowego. W uznawanej za mekkę sumo hali Ryogoku Kokugikan w Tokio najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Mariusz Cyrankowski z łódzkiego Mastera.

6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Mistrz Europy w sumo oraz zwycięzca międzynarodowych turniejów zapaśniczych rywalizuje w kategorii 70 kg, jednak tym razem walczył w kategorii open, w której musiał się mierzyć ze znacznie cięższymi przeciwnikami. Mimo to jako jedyny z Polaków dotarł do trzeciej rundy. I choć nie miał szans na medal, to już sam udział w tak prestiżowej imprezie był dla niego ogromnym wyróżnieniem i okazją do zebrania bezcennych doświadczeń, które będą procentowały w kolejnych startach.

Oprócz udziału w turnieju polscy kadrowicze mieli też możliwość zapoznania się z japońską kulturą oraz podpatrywania treningów oraz technik miejscowych zawodników młodego pokolenia.

Mariusz i jego koledzy z UKS Master na co dzień trenują w łódzkim Pałacu Sportu przy ul. ks. Skorupki 21. Klub zaprasza na zajęcia młodzież zainteresowaną nie tylko sportami walki (zapasy, tekwondo, sumo), ale też gimnastyką, akrobatyką i akrobatyka powietrzna na szarfach Aerial Silk. Więcej informacji na temat prowadzonych zajęć można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE