Koło Seniora ŁZPN świętuje 40-lecie. Najstarsza taka jednostka w Polsce!

W niedzielę, 8 października, rozpoczną się dwudniowe obchody Jubileuszu 40-lecia Koła Seniora ŁZPN. To najstarszy tego typu podmiot działający w krajowych strukturach wojewódzkich związków piłkarskich.

drużyna sportowa
Koło Seniora ŁZPN świętuje 40-lecie!

Czterdzieści lat temu Edward Szperling, Henryk Koczewski, Zygmunt Zaklika i Kazimierz Łukomski doszli do wniosku, że warto w jednej organizacji zebrać byłych zawodników, trenerów, sędziów i działaczy piłkarskich. Pomysł trafił na podatny grunt i zyskał wsparcie Kazimierza Figurskiego, prezesa Łódzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Inicjatorzy opracowali więc regulamin nowej organizacji, która w grudniu 1983 r. stała się jednym z ogniw ŁOZPN-u, a później ŁZPN-u. 

Od tego czasu piłkarscy seniorzy z naszego miasta aktywnie działają na wielu płaszczyznach i są obecni nie tylko na stadionach. Regularnie organizują okolicznościowe spotkania i wycieczki. Można było ich spotkać m.in. w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, a także w rogowskim Muzeum Lasu i Drewna i Arboretum. Z okazji 40-lecia odwiedzą natomiast łódzkie Orientarium i nowoczesne obiekty sportowe zarządzane przez Miejską Arenę Kultury i Sportu. W planach mają zwiedzanie Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla (ŁKS), Atlas Areny i hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego. Punktem kulminacyjnym będzie jubileuszowa gala na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 (Widzew), która rozpocznie się w poniedziałek (9 października) o godz. 16:00. Wśród zaproszonych gości będzie Jerzy Kraska, złoty medalista olimpijski z Monachium (1972).

Od kilku lat Koło Seniora ŁZPN działa pod przewodnictwem Jana Wawrzki, którego w organizacji obchodów wspierali m.in. Wiesław Surlit i Piotr Gąsiński.

ZOBACZ TAKŻE