Koncert WOŚP w Wytwórni. Charytatywne wydarzenie powraca do Łodzi! Wpdaniesz?

W niedzielę, 15 stycznia, w klubie Wytwórnia (Łąkowa 29), o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert WOŚP. Gwiazdą wieczoru jest zespół Sound’n’Grace, a obok nich wystąpią m.in. Łukasz Karauda, Marta Słociak-Wiszniewska, Marcin Jajkiewicz, Agnes Violin, Dizzy Boys Brass Band, Jazzowy Chór Wytwórni i Teatr „Cogito”.

Koncert WOŚP w Łodzi. Charytatywne wydarzenie powraca do klubu Wytwórnia! / fot. ŁÓDŹ.pl, Wytwórnia
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Charytatywny koncert Wielkiej Orkiestry w klubie Wytwórnia wraca po 3-letniej pandemicznej przerwie. To wspaniała okazja do wsparcia tegorocznej zbiórki WOŚP przy akompaniamencie muzyki musicalowej, filmowej oraz gospel. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie uwielbiany zespół Sound’n’Grace – klasyczny chór gospel znany nie tylko z wybitnego repertuaru scenicznego, ale także wizerunku.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć także aktora, wokalistę musicalowego i jazzowego, Marcina Jajkiewicza, śpiewaka operowego Łukasza Karaudę, skrzypaczkę i absolwentkę Akademii Muzycznej w Łodzi, Agnieszkę Flis, Orkiestrę Teatru Muzycznego w Łodzi i wielu innych.

Koncert WOŚP – wstęp wolny

Na wydarzenie wstęp jest wolny, ale organizatorzy zachęcają do aktywnego wsparcia puszek WOŚP. Tegoroczna zbiórka poświęcona jest dzieciom i dorosłym we wczesnym wykrywaniu sepsy. W skali globalnej sepsa jest przyczyną prawie 20% wszystkich zgonów wg WHO, z czego prawie połowa zachorowań dotyczy dzieci. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. 

Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

ZOBACZ TAKŻE