Koniec remontu ronda Inwalidów. Na trasy wróciły autobusy MPK Łódź

Jeszcze przed długim weekendem wylano ostatnie warstwy asfaltu na rondzie Inwalidów. W nocy z wtorku na środę (15/16 listopada) zdjęto barierki i możemy korzystać w pełni z nowej nawierzchni na skrzyżowaniu. Na swoje trasy wróciły autobusy MPK Łódź.

Rondo Inwalidów
Rondo Inwalidów jest już w pełni przejezdne, fot. Paweł Łacheta
6 zdjęć
Rondo Inwalidów
Rondo Inwalidów
Rondo Inwalidów
Rondo Inwalidów
Rondo Inwalidów
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Remont nawierzchni ronda Inwalidów prowadzony był od 20 października głównie w godzinach nocnych i poza szczytem, aby utrudnienia były dla mieszkańców jak najmniejsze. Po nocnym frezowaniu i układaniu nawierzchni w ciągu dnia realizowano w mniejszym zakresie pozostałe prace przygotowawcze.

W ubiegłą środę pracowano na zachodnim wlocie ul. Rokicińskiej oraz środkowym pasie ul. Puszkina prowadzącym w kierunku dworca. Przed świętem 11 Listopada dokończono prace na Puszkina na lewym pasie i wykonano ostatni element nowej nawierzchni na lewym pasie na wschodnim wylocie w ul. Rokicińskiej.

MPK Łódź wróciło na swoje trasy

Nowy tydzień rozpoczęto od oznakowania jezdni. Wymalowano pasy ruchu i przejścia dla pieszych. Ubiegłej nocy przywrócono stałą organizację ruchu i wprowadzono zmiany w sygnalizacji. Pozostały jeszcze do uzupełnienia elementy nowej organizacji ruchu. Na swoje trasy wróciły również autobusy.

ZOBACZ TAKŻE