Księży Młyn będzie jak nowy! Trwają ostatnie prace przy odnowie robotniczych famuł [ZDJĘCIA]

Zaniedbywane latami famuły na Księżym Młynie już pokazują odnowione oblicze. W grudniu zakończy się kompleksowy proces ich odnowy.

Księży Młyn będzie jak nowy
Metamorfoza Księżego Młyna trwa od lat – listopad 2023 r.
15 zdjęć
Księży Młyn będzie jak nowy
Księży Młyn będzie jak nowy
Księży Młyn będzie jak nowy
Księży Młyn będzie jak nowy
Księży Młyn będzie jak nowy
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

Kliknij w zdjęcia u góry i zobacz, jak Księży Młyn zmieniał się przez ostatnie miesiące.

W ramach rewitalizacji zabytkowego osiedla wyremontowano łącznie 47 budynków gospodarczych i mieszkalnych. Ostatnie prace toczą się jeszcze w sześciu domach, w których po wzmocnieniu konstrukcji, wymianie stropów i instalacji wewnętrznych, konserwacji historycznych detali montowana jest nowa armatura łazienkowa, a także stolarka okienna i drzwiowa. Za kilka dni rozpoczną się ich odbiory, by jak najszybciej udostępnić budynki mieszkańcom.

Ostatnie prace na ostatniej prostej

W grudniu 2023 r. oddana zostanie do użytku także famuła przy ul. Przędzalnianej 65, gdzie powstało 10 lokali mieszkalnych i jeden usługowy. Remont kończy się też przy ul. Przędzalnianej 55, gdzie czeka 14 lokali mieszkalnych, jeden lokal na pracownię twórczą i jeden lokal usługowy o powierzchni 120 mkw. Na finiszu są prace w budynkach wspólnotowych: przy ul. Księży Młyn 11 (powstanie tam 130-metrowy lokal usługowy), ul. Przędzalnianej 53 (14 odnowionych mieszkań komunalnych i lokal na pracownię twórczą) oraz ul. Fabrycznej 19 i 19A, gdzie trwa inwestycja w częściach wspólnych budynków. Kompleksowemu remontowi podlegają lokale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z przeznaczeniem na dom dziennego pobytu i kolejną pracownię twórczą.

SONDA

Jak oceniasz metamorfozę Księżego Młyna?

Projekt pn. "Szlakiem Architektury Włókienniczej. Rewitalizacja Księżego Młyna" zrealizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0006/17-00 zawartej w dniu 28 września 2018 roku.
Projekt pn. "Szlakiem Architektury Włókienniczej. Rewitalizacja Księżego Młyna. Etap II" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/20 zawartej w dniu 26 maja 2021 roku.
Projekty realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE