Kulturalny styczeń seniora. Potańcówki, spotkania brydżowe i nie tylko! [PROGRAM]

Potańcówka, spotkanie brydżowe, koncert a może warsztaty plastyczne? Miejska Strefa Kultury w Łodzi przygotowała szereg propozycji dla seniorów na najbliższe dwa tygodnie. A zajęcia można znaleźć na wszystkich osiedlach, blisko domu.

Miejska Strefa Kultury w Łodzi przygotowała szereg propozycji dla seniorów na najbliższe dwa tygodnie, fot. ŁÓDŹ.PL
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Miejska Strefa Kultury na Chojnach

Miejska Strefa Kultury na Chojnach, przy ul. Lokatorskiej 13, zaprasza w każdy poniedziałek o godz. 15:00 do Klubu Brydżowego. Spotkania są otwarte i gromadzą wszystkich miłośników gry w brydża. Zaś w każdą środę o godz. 14:30 będą się odbywać lekcje tańca dla seniorów, a na nich: podstawy salsy, cha-chy, rumby, samby, walca angielskiego. Przy okazji jest to rekreacja mająca znaczenie zdrowotne dla stawów i kręgosłupa. Zajęcia prowadzi Danuta Ciechańska, a ich  koszt to 40 zł miesięcznie. W każdy czwartek o godz. 14:30 Strefa Kultury organizuje tzw. taniec w kręgu dla seniorów. A na warsztatach m.in. tańce rumuńskie, polskie, żydowskie i niemieckie. Na multinarodowe warsztaty taneczne zaprasza Małgorzata Marszałkowska. Zajęcia również kosztują 40 zł. Ponadto chojeński dom kultury organizuje spotkania Klubu Aktywnego Seniora. Co środę, o godz. 15:30, organizowane są aktywności dedykowane stricte seniorom, m.in. prelekcje zdrowotne. 

Potańcówki

Potańcówki, wieczorki taneczne? Takie spotkania dla seniorów organizuje większość miejskich centrów kultury. 21 stycznia na potańcówkę zaprasza placówka przy Niciarnianej 1/3. Spotkanie zaplanowane jest w godz. 17:00–21:00, a jego koszt to 20 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel.: 510 313 310. Niemniej, placówka z ul. Niciarnianej zachęca do takiej aktywności i nawiązywania kontaktów. Miłe towarzystwo zapewnione!

Serduszko puka w rytmie cza-cza

Centrum kultury z ul. Żubardzkiej 3 zaprasza 29 stycznia na zabawę taneczną dla seniorów. Wieczór taneczny „Serduszko puka w rytmie cza-cza” organizowany jest w szlachetnym celu, bo w związku z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potańcówka potrwa od godz. 16:00 do godz. 20:00, a oprawę muzyczną zapewni Marek Lewandowski. Szczegółowe informacje nt. wydarzenia można uzyskać pod nr. tel.: 42 651 67 47.

Bawimy się!

Miejska Strefa Kultury Żabieniec, przy ul. Limanowskiego 166, również zaprasza 29 stycznia na wieczorek taneczny dla seniorów „Bawimy się!”. Takie wydarzenia organizowane są w tym centrum dwa razy w miesiącu (poza wakacjami oraz okresem adwentu i Wielkiego Postu). O szczegóły można dopytywać pod nr. tel.: 42 653 36 45.

Potańcówka na Widzewie

Na 21 stycznia na godz. 17:00 na potańcówkę zaprasza dom kultury na Widzewie. Zabawa dla seniorów odbędzie się w placówce przy ul. Sacharowa 18. Oprawę muzyczną na żywo zapewnia Marek Krześlak, a w sprawie zapisów oraz biletów można pytać pod nr. tel.: 574 190 682, 574 190 658.

Brydż na Polesiu

Na spotkanie brydżowe dla seniorów zaprasza zaś Miejska Strefa Kultury na Polesiu przy ul. Krzemienieckiej 2A. W każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00–13:00 proponuje dołączenie do spotkań brydżowych. Ośrodek Sztuki udostępnia brydżystom przestronną salę w willi Karola Plihala. Brydż to świetna okazja, by poćwiczyć umysł i nawiązać nowe znajomości – można dołączyć do stałych bywalców. Wstęp na spotkania jest wolny.

S jak Senior w Sztuce

A może projekt „S jak Senior w Sztuce”? Taki oferuje Miejska Strefa Kultury na Żabieńcu. Spotkanie z seniorami pod tytułem „Artysta” to warsztaty z kreacji artystycznej poprzedzone wykładem. Bezpłatne zajęcia prowadzi Tomasz Konopka, a odbędą się one o 26 stycznia o godz. 13:00 w placówce przy ul. Limanowskiego 166.

Zajęcia skierowane do seniorów prowadzą wszystkie placówki MSK w Łodzi: przy ul. Krzemienieckiej 2A, Bratysławskiej 6A, Siedleckiej 1, Anny Jagiellonki 4, Lokatorskiej 13, Dąbrowskiego 93, Sacharowa 18, Niciarnianej 1/3, al. Piłsudskiego 133, Limanowskiego 166, Żubardzkiej 3, Łanowej 14 oraz Stawowej 28. Informacje o ofercie można uzyskać pod nr. tel. 42 674 92 30 oraz 574 190 683.

ZOBACZ TAKŻE