Las Wiączyński pod większą ochroną. Jest wniosek do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Gmina Łódź zwróciła się z wnioskiem do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych o przyznanie całemu kompleksowi leśnemu – Las Wiączyński statusu o zwiększonej funkcji społecznej.

Las Wiączyński pod większą ochronę
Las Wiączyński pod większą ochronę. Jest wniosek do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Oznaczałoby to skuteczniejszą ochronę przed wycinkami, które mają miejsce w tamtym rejonie. Pismo od prezydent Łodzi to część apelu z jakim do Lasów Państwowych zwrócili się: Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze oraz wójt gminy Nowsolna. Wspólnie chcą chronić ten kompleks leśny, bo ich zdaniem jest to „niezwykle cenny składnik dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego ziemi łódzkiej”.

Las Wiączyński to teren często odwiedzany przez łodzian, organizowane są tam imprezy sportowe i innego rodzaju wydarzenia. Tymczasem, w ostatnich latach, ten rejon był miejscem wycinek, które uszczuplają zasób leśny i sprawiają, że niebezpiecznie się on zmniejsza.

Gmina Łódź, popierana między innymi przez Partię Zieloni, będzie starała się objąć podobną ochroną wszystkie kompleksy leśne w aglomeracji łódzkiej. Analogiczny wniosek przygotowany zostanie w sprawie lasów w okolicy Grotnik.

ZOBACZ TAKŻE