Łatanie dziur w łódzkich ulicach trwa. Tatrzańska, Sieradzka i Puszkina już naprawione

Po długim majowym weekendzie drogowcy dalej pracują na łódzkich ulicach, łatając dziurawe drogi. W ostatnich dniach wymieniono nawierzchnię ulic: Sieradzkiej, Tatrzańskiej i Puszkina.

fot. ŁÓDŹ.PL
Dziury znikają z łódzkich ulic
8 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

W miniony weekend punktowe wymiany nawierzchni wykonano na ul. Sieradzkiej przy „Górniaku” oraz na ul. Tatrzańskiej przy ul. Rydla. Powierzchniowe frezowanie i położenie nowej warstwy ścieralnej odbyło się w ciągu jednego dnia. Ubytki z obu tych ulic zniknęły na stałe. Prace wykonano również na ul. Puszkina, gdzie trudna zimowa aura spowodowała poważne uszkodzenia nawierzchni. Na obu jezdniach ul. Puszkina, na wysokości przejścia dla pieszych przy ul. Technicznej, wymieniono nawierzchnię na całej szerokości obu pasów jezdni. W tym miejscu doszło zimą do wypadku z udziałem skutera, który przewrócił się po wpadnięciu w dziurę. Wykonana potem interwencyjna naprawa została – zgodnie z obietnicą – sfinalizowana wymianą nawierzchni.

W poniedziałek i wtorek (9 i 10 maja) prace prowadzono dalej na ul. Puszkina pomiędzy ul. Przybyszewskiego a ul. Andrzejewskiej. Na obu jezdniach wymieniono nawierzchnię poszczególnych pasów ruchu, na których zimą powstały ubytki. W najbliższych dniach remonty cząstkowe nawierzchni zaplanowane zostały między innymi na ul. Lodowej przy ul. Andrzejewskiej oraz na ul. Brzezińskiej – od ul. Śnieżnej do ul. Marmurowej.

Poważniejsze przemiany przechodzi właśnie jeszcze wiele innych ulic w mieście. Wśród najważniejszych remontów można wymienić przebudowę ul. Wojska Polskiego, ciągu ulic Ogrodowej i Północnej, Struga, zachodniej części ul. Jaracza, ul. 6 Sierpnia. Rozbudowywana jest trasa Górna, trwa też rewitalizacyjna przebudowa pl. Wolności.

ZOBACZ TAKŻE