Lato na pałacowych salonach. Wakacyjne zwiedzanie i koncerty w Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15) zaplanowało specjalne atrakcje na wakacyjne popołudnia – zwiedzanie pałacu Rodziny Poznańskich z przewodnikiem i koncerty.

Muzeum Miasta Łodzi - Pałac Poznańskiego - wnętrza
Muzeum Miasta Łodzi zaplanowało specjalne atrakcje na wakacyjne popołudnia

Wakacyjne piątki w pałacu rodziny Poznańskich

Co robić latem w piątkowe popołudnia? Odwiedzić pałac rodziny Poznańskich! W każdy wakacyjny piątek o godz. 17:00 można wziąć udział w oprowadzaniach z cyklu „Pałac na piątek”. W ich trakcie zwiedzający poznają historię rodziny Poznańskich, na nowo odkryją uroki reprezentacyjnych pomieszczeń, a także poznają sekrety prywatnych apartamentów. Na koniec każdego spotkania przewidziana jest wizyta w przypałacowym ogrodzie. 

  • Koszt: 18 zł (bilet normalny), 12 zł (bilet ulgowy)
  • Zapisy: 692 926 319

Muzyczne podróże w niedzielne popołudnia

Najzdolniejsi młodzi muzycy z Akademii Muzycznej po raz kolejny będą występować w pałacowych wnętrzach w niedzielne popołudnia. Bohaterami tegorocznych koncertów są młodzi artyści, studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, laureaci konkursów muzycznych, którzy stoją u progu swojej zawodowej drogi. To właśnie w ich interpretacjach publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno znakomite utwory z repertuaru klasycznego, jak i nowsze dzieła, także autorstwa twórców związanych z Łodzią. Koncerty rozpoczynają się o godz 12:00 23 lipca, 6 sierpnia, 20 sierpnia oraz 3 września.

  • Bilety: 18 zł (bilet normalny), 12 zł (bilet ulgowy) do nabycia w kasie Muzeum Miasta Łodzi. 

 

ZOBACZ TAKŻE