Legionów. Kolejne wielkie metamorfozy kamienic dobiegają końca [ZDJĘCIA]

Zbliża się finał odnowy dwóch kamienic przy ul. Legionów. W październiku zakończą się prace pod numerami 37A i 44. Trwają tam ostatnie czynności wykończeniowe i porządkowe.

Kamienica przy ul. Legionów 37A
Kamienica przy ul. Legionów 37A
17 zdjęć
Kamienica przy ul. Legionów 37A
Kamienica przy ul. Legionów 37A
Kamienica przy ul. Legionów 37A
Kamienica przy ul. Legionów 37A
Kamienica przy ul. Legionów 37A
ZOBACZ
ZDJĘCIA (17)

Kamienica Jakuba Windmana przy ul. Legionów 37A jest jednym z największych budynków w okolicy. Zwraca uwagę przechodniów bogatymi zdobieniami elewacji, które zostały właśnie odrestaurowane.

– W części frontowej powstały dwa lokale przeznaczone na restaurację i usługi oraz sześć biur. W dwóch oficynach powstało łącznie 27 mieszkań. Przewidziano również cztery pracownie artystyczne w starej powozowni – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Dzięki rewitalizacji na podwórku powstaną wygodny podjazd z kostki kamiennej, miejsca parkingowe i chodniki przy elewacjach budynku. Całości dopełnią trawniki, zielone pnącza i niskie drzewa.

Remont po sąsiedzku

W kamienicy przy ul. Legionów 44 trwają prace wykończeniowe przygotowujące do odbiorów. Robotników regulujących okna zobaczymy w budynku frontowym i na klatce schodowej. Po remoncie pod tym adresem przewidziano m.in. mieszkania i lokale handlowo-usługowe, placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i młodzieży w wieku 10–18 lat, świetlicę środowiskową z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi.

W podwórku powstanie zieleniec z ławeczkami połączonymi pergolą, w głębi znajdzie się plac zabaw z piaskownicą, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Pomiędzy budynkiem frontowym a kotłownią przewidziano dwa miejsca postojowe. Teren zostanie odpowiednio oświetlony. Południową granicę zamknie nowe, murowane ogrodzenie.

Wartość inwestycji w obu kamienicach to ponad 30 mln zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE