Light Move Festival 2022. Łódź ponownie utonie w światłach już we wrześniu

Fundacja Lux Pro Monumentis ogłosiła termin tegorocznego Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival – odbędzie się on w weekend 23–25 września 2022 r. Na program 12. Festiwalu Światła złożą się trzy segmenty: LMF ART - świat trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych i iluminacji, LMF Music, a więc koncerty w świetlnej oprawie oraz LMF EDU – spotkania z twórcami i specjalistami.

fot. ŁÓDŹ.PL
Light Move Festival 2022. Łódź ponownie utonie w światłach we wrześniu
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Wydarzenie pobudzi Łódź do życia

Tematem przewodnim tegorocznego LMF będzie „Przebudzenie". Ten motyw będzie przewijać się w pracach artystów, którzy podejmą próbę odnalezienia punktu zwrotnego prowadzącego do pełniejszej i bardziej twórczej egzystencji. 

– Artyści swoim nowatorskim podejściem, niekonwencjonalną twórczością i wybieganiem w przyszłość są tymi, którzy potrafią obudzić nas ze snu. Sztuka to przebudzenie inspiracji, która otwiera nas na nowe możliwości, pozwala przekroczyć granice, wyrwać z apatii do działania i uwierzyć we własny potencjał – mówi Beata Konieczniak, twórczyni i dyrektor artystyczna Light.Move.Festival. 

Light Move Festival rozświetli miasto

Program LMF ART obejmie  wielkoformatowe projekcje w technologii mapping 2D/3D, animacje, instalacje świetlne, performance'y. Festiwalowa publiczność obejrzy też projekt specjalny – mapping architektoniczny nawiązujący do secesji. Zostanie zaprezentowany na elewacjach kamienic przy ul. Piotrkowskiej 147 oraz ul. Piotrkowskiej 149, ukazując piękno ich zdobień oraz konfrontację z nowoczesnymi formami audiowizualnymi. 

Festiwalowe atrakcje jak zawsze będą koncentrować się na ulicy Piotrkowskiej, ale LMF zawita też do łódzkich parków, zabytków oraz Nowego Centrum Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE