ŁKS Commercecon wygrywa z Chemikiem Police. Mistrz Polski pokonany!

ŁKS Commercecon Łódź wciąż niepokonany! Tym razem łodzianki, po zaciętym pojedynku, wygrały z mistrzyniami kraju Chemikiem Police. To już ich 10. wygrana w tym sezonie. I choć wynik na to nie wskazuje, to o zwycięstwo w Szczecinie było bardzo trudno. Oglądaliśmy spotkanie pełne zwrotów akcji i zaciętych pojedynków.

Najbardziej wyrównany pojedynek oglądaliśmy w dwóch pierwszych setach. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić. I nic dziwnego. Mecz na szczycie Tauron Ligi to zawsze gra o dużą stawkę. Stąd zapewne nerwy po obu stronach, a co za tym idzie sporo błędów. W pierwszym secie to łodzianki popełniły ich więcej, co przyniosło przegraną. Przyjezdne pozwoliły gospodyniom odrobić kilkupunktową stratę, a fatalny błąd popełniła w końcówce Valentina Diouf, która zepsuła zagrywkę. Wystarczył już tylko blok Łukasik i to Policzanki mogły się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Drugi set to praktycznie nieprzerwana gra punkt za punkt, a pod koniec partii wojna nerwów i gra na przewagi. Tym razem błędów nie ustrzegły się zawodniczki Chemika, co z kolei wykorzystał ŁKS Commercecon. Dołożył do tego jeszcze skuteczną zagrywkę, dzięki czemu doprowadził do wyrównania.

Jakościowa gra ŁKS Commercecon

Łodzianki na szczęście wyciągnęły wnioski z problemów jakie miały w dwóch pierwszych odsłonach pojedynku. Z początku znów oglądaliśmy wymianę ciosów. Dopiero przy stanie 20:20 przyjezdne zaczęły odskakiwać. Za grę w ataku zabrała się Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska, która jak się później okazało, została najlepszą zawodniczką w całym meczu.

Wygrana w trzecim secie najwyraźniej pokazała biało-czerwono-białym, że możliwa jest nie tylko wygrana w całym meczu, ale także zdobycie kompletu punktów na bardzo trudnym terenie. ŁKS Commercecon szybko wyszedł na prowadzenie i utrzymywał je już do końca. Policzanki najwyraźniej straciły wiarę w zwycięstwo, bo ataki Wiewiór stawały się coraz bardziej skuteczne. Na pierwszy plan wysunęły się Diouf i Witkowska. Swoje dołożyła też Górecka. Przy stanie 24:18 gospodynie obroniły jeszcze dwie piłki meczowe, ale było już za późno. Mocny atak Diouf dał łodziankom zwycięstwo w całym meczu.

Nadal na fotelu lidera Tauron Ligi

Dzięki wygranej ŁKS Commercecon utrzymał się na pozycji lidera Tauron Ligi. Po piętach depcze mu jednak Developres Rzeszów, który po ostatniej wygranej z MKS Kalisz, ma tylko punkt straty do pierwszego miejsca. Łodzianki nie mogą sobie teraz zatem pozwolić na żadną wpadkę, jeśli chcą wciąż przewodzić w zestawieniu. Tymczasem już za tydzień kolejne arcyważne zawody. Pierwsze w tym roku derby Łodzi, czyli pojedynek ŁKS z Budowlanymi.