ŁKS i Budowlani wracają po świątecznej przerwie. Z kim zagrają?

Po świąteczno-noworocznej przerwie czas na powrót siatkarskich emocji. Łódzkie drużyny już niedługo znów wyjdą na europejskie parkiety, żeby walczyć o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń CEV. Zanim jednak wyjadą z kraju, siatkarki z Łodzi zagrają o ligowe punkty. ŁKS zmierzy się o utrzymanie miejsca na podium z BKS Bielsko-Biała, a Budowlani podejmą Jedynkę Tarnów.

siatkarki na boisku
ŁKS i Budowlani wracają po świątecznej przerwie
4 zdjęcia
siatkarki na boisku
siatkarki na boisku
siatkarki na boisku
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Pojedynek ŁKS Commercecon Łódź z BKS-em z pewnością przyciągnie uwagę kibiców. Zapowiada się prawdziwy hit kolejki, bo obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i dzielą je zaledwie 2 punkty. Rozstrzygnięcie tych zawodów zdecyduje, czy łodzianki utrzymają trzecie miejsce w Tauron Lidze. Fani Łódzkich Wiewiór mogą być dobrej myśli, bo gra ich drużyny prezentuje się coraz lepiej. 

– Zaczęliśmy sezon bardzo źle, ale zdiagnozowaliśmy problemy, pracowaliśmy, żeby je przezwyciężyć i teraz widać przede wszystkim, że cały czas walczymy. Myślę, że z każdym dniem spisujemy się lepiej – zapewnia w rozmowie z Tauronliga.pl trener Alessandro Chiappini. 

Kibice z niecierpliwością wypatrują powrotu zmagającej się z poważną kontuzją Klaudii Alagierskiej. Ten na szczęście jest  już blisko.

Mecz z outsiderem

Teoretycznie łatwiejsze zadanie stoi przed Budowlanymi. Niebiesko-Biało-Czerwone zagrają z broniącą się przed spadkiem Jedynką Tarnów. Patrząc na różnice poziomów obu zespołów, z wygraną i zgarnięciem kompletu punktów, nie powinno być problemu. Pojedynki z outsiderami bywają jednak szalenie wymagające. Tarnowianki nie mają nic do stracenia. Nie ciąży na nich również żadna presja – nic nie muszą, a wszystko mogą. Z pewnością będą chciały sprawić kibicom niespodziankę, którą bez wątpienia byłaby wygrana z piątym w tabeli zespołem. Siatkarki Budowlanych wyjdą na parkiet łódzkiej Sport Areny już w najbliższy piątek o godz. 19:00. Dzień później, o godz. 17:30 zabrzmi pierwszy gwizdek w Bielsku-Białej.

ZOBACZ TAKŻE