ŁKS Łódź wygrywa z Odrą Opole. Zwycięstwo na pożegnanie 1. Ligi

ŁKS na pożegnanie z Fortuna 1 Ligą wygrał na własnym stadionie z Odrą Opole. Mecz toczył się w dość wolnym tempie, żadna z drużyn nie parła za wszelką cenę do zdobycia gola. Jednak to gospodarze po trójkowej akcji Dankowski, Trąbka, Pirulo zdobyli decydującą bramkę.

piłkarze na murawie
ŁKS wygrywa na pożegnanie 1. Ligi
4 zdjęcia
ZDJĘCIA (4)

Od pierwszych minut było widać, że obie drużyny już o nic nie grają. ŁKS delektował się zwycięstwem w lidze, a Odra z głośnym oddechem ulgi dawała wyraz radości, że się utrzymała. To właśnie klub z dołu tabeli jako pierwszy groźnie zaatakował, jednak uderzenie jednego z zawodników z Opola trafiło jedynie w słupek. Na strachu się skończyło, bardziej konkretny był ŁKS. W 23. minucie na prawym skrzydle dwójkowo zagrali Michał Trąbka i Kamil Dankowski. Ten pierwszy podał do będącego w polu karnym Pirulo, a Hiszpan w swoim stylu zakręcił obrońcami i strzałem w krótki róg pokonał Dominika Kalinowskiego. Po tym golu gra wróciła do piknikowego tempa. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na murawie, nie rzucali się z atakami, ale umiejętnie blokowali zapędy Odry. Dużą chęć do pokazania się było widać u Michała Trąbki, dla którego był to ostatni mecz w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego przed przenosinami do Stali Mielec. Swoje ostatnie minuty z przeplatanką na piersi rozgrywał również kapitan, Maciej Dąbrowski.

Świętowanie

Na drugą część gry ŁKS wyszedł w zmienionym składzie. Bartosza Szeligę zastąpił Kelechukwu, zaś Piotra Janczukowicza Stipe Jurić. Na boisku zaś powtarzał się scenariusz z pierwszej połowy. Po dość leniwym początku Odra miała groźną sytuację i piłka znów trafiła w obramowanie. Piłkarze Odry upodobali sobie obijanie słupków i poprzeczek. W 77. strzał sprzed pola karnego wylądował właśnie na poprzeczce. Z upływem czasu ataki obu drużyn były jeszcze bardziej nienachalne. Finalnie ŁKS wygrał 1:0 i w atmosferze pełnego święta zakończył sezon.

Awanse i baraże

Dzięki zwycięstwu nad GKS Tychy Ruch Chorzów awansował z drugiego miejsca do Ekstraklasy. W barażach zagrają Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Wisła Kraków, Puszcza Niepołomice oraz Stal Rzeszów. Pasjonująca walka stoczyła o miejsce numer 6, o które oprócz Stali walczyły Arka oraz Podbeskidzie. Jednak to beniaminek z Rzeszowa wszystkich zaskoczył i będzie walczył o najwyższą klasę rozgrywkową.

ŁKS 1:0 Odra Opole