ŁKS wygrywa z Pałacem Bydgoszcz. Łodzianki bez straty seta!

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 0:3. Był to udany ligowy sprawdzian przed serią bardzo trudnych spotkań, które w ciągu dwóch tygodni rozegrają Łódzkie Wiewióry. Tym bardziej, że łodzianki wyraźnie oszczędzały siły w meczu w Bydgoszczy i nie forsowały się za bardzo. Mimo to nie oddały rywalkom ani jednego seta.

ŁKS Commercecon
Siatkarki ŁKS Commercecon odniosły pewne zwycięstwo, fot. ŁKS

Trener Alessandro Chiappini chciał dać odpocząć części zawodniczek przed czekającymi ŁKS trudnymi spotkaniami w lidze i w Lidze Mistrzyń. Dlatego w pierwszej szóstce zobaczyliśmy nieco eksperymentalny skład. Na parkiet wyszła m.in. Aleksandra Gryka, Anastasiia Hryshchuk, czy Lana Scuka. I to była całkiem niezła decyzja, bo drużyna w tym składzie dobrze radziła sobie z bydgoszczankami. Przynajmniej w pierwszym secie Znakomicie na zagrywce spisywała się Ola Gryka. To między innymi dzięki niej łodzianki odskoczyły w połowie pierwszej partii aż na 6 oczek i mogły cieszyć się z pierwszego “dużego” punktu.

Skuteczna zagrywka ŁKS

W drugim secie siatkarki ŁKS złapały lekką zadyszkę. Pałac poprawił swoją skuteczność w ataku i mieliśmy bardzo wyrównaną grę. W końcówce gospodynie wyszły nawet na prowadzenie. Dlatego przy stanie 21:20 na parkiecie pojawiła się Valentina Diouf. I to okazało się doskonałym posunięciem. Jej mocne ataki pozwoliły wyrównać, a błędy gospodyń przypieczętowały wygraną łodzianek w drugiej partii. Trzeci set był już pod wyraźną kontrolą Łódzkich Wiewiór. Od początku utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, które w miarę możliwości starały się powiększać, ale nie za wszelką cenę. Zespół ŁKS oszczędzał siły i najwyraźniej nie zamierzał robić na boisku nic ponad to, co było koniecznie, żeby przywieźć z Bydgoszczy trzy punkty. Znów bardzo ważna okazała się zagrywka — tym razem dobrze w tym elemencie spisywała się Julita Piasecka.

Teraz przed łodziankami o wiele trudniejsze sprawdziany. Już w najbliższą środę zmierzą się w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł. Mecz zostanie rozegrany w Niemczech. Z kolei w przyszłą niedzielę hit Tauron Ligi. ŁKS zagra na wyjeździe z najpoważniejszym rywalem w walce o złoto, czyli z Developresem Rzeszów.

Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)