Łódź chroni zieleń przed upałami. Wykorzystuje m.in. specjalne worki nawadniające

Wysokie temperatury zaczynają już sprawiać kłopot łódzkiej zieleni. Miejskie służby rozpoczęły więc intensywną akcję nawadniania tam, gdzie jest to w tej chwili najbardziej potrzebne. Robi się to na kilka sposobów, jednym z nich jest instalowanie specjalnych worków nawadniających.

drzewa
Łódź chroni zieleń przed upałami
9 zdjęć
drzewa
drzewa
drzewa
drzewa
drzewa
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Zakładanie worków do podlewania drzew jest od kilku lat standardowym działaniem służb miejskich. Worki te powoli uwalniają wodę do gruntu, nawadniając korzenie drzewa. Worki przy drzewach założono przy głównych arteriach miasta - m.in. al. Bandurskiego, al. Piłsudskiego, ul. Rokicińskiej, al. Włókniarzy, ul. Brzezińskiej, ul. Przybyszewskiego czy ul. Dąbrowskiego. Jest ich łącznie około 1800.

W kilkunastu miejscach w centrum działają też automatyczne systemy nawadniania (to m.in. ulice - Kilińskiego, Ogrodowa, Wschodnia, Rewolucji). Ekipy miejskie prowadzą również ręczne podlewanie roślin w przypadkach, gdy wysokie temperatury utrzymują się przez dłuższy czas.

Szczególną dbałość w podlewaniu przykłada się do młodych drzew (wiek do 3 lat od posadzenia). W tym okresie powinny się one wystarczająco rozwinąć, aby przystosować się do naturalnych warunków.

ZOBACZ TAKŻE