Łódź Design Festival 2024. Uczestnicy zaznają „Komfortu”. To hasło przewodnie tegorocznej edycji

Już niebawem startuje Łódź Design Festival. Jego główne atrakcje planowane są na 21–26 maja. Na spragnionych wrażeń czeka program obejmujący ponad 60 wystaw i wydarzeń, a wszystko pod wspólnych hasłem przewodnim „Komfort”.

Łódź Design Festival 2024
Łódź Design Festival 2024. Uczestnicy rozsmakują się w „Komforcie”. To hasło przewodnie tegorocznej edycji / fot. z wydarzenia w 2023 roku
6 zdjęć
Łódź Design Festival 2024
Łódź Design Festival 2024
Łódź Design Festival 2024
Łódź Design Festival 2024
Łódź Design Festival 2024
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, panele tematyczne, spotkania autorskie, spacery miejskie, a nawet premiery filmów – to zaledwie wstęp do programu Łódź Design Festival 2024, na zwiedzających czeka ponad 60 różnych propozycji! Do najważniejszych z nich należą wystawy: „make me! – Laboratorium innowacji”, prezentująca prace młodych projektantek i projektantów z całego świata; „must have”, na której zobaczymy najlepsze przykłady rodzimego designu; „Póki pną pnie”, podejmująca temat zieleni w mieście, czy „Na stołach” – o kulturowych i społecznych sensach spożywania. 

Na program ŁDF2024 składają się również liczne projekty, stworzone w ostatnim roku na polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych. Całość uzupełniają ekspozycje wybrane z przeszło 100 różnorodnych propozycji zgłoszonych w ramach festiwalowego naboru open programme. Wśród nich są m.in. „NeuroDiver – Comfort Space LAB”, przestrzeń edukacyjno-eksperymentalna, „Dotknąć miasta, OFFline from time to time”, Spotkania – 10 lat studia Pawlak&Stawarski czy TYPE TEXT LDZ.

ZOBACZ TAKŻE