„Łódź Miastem Siatkówki"– nowy mural w Łodzi promujący Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Przy ul. Tuwima powstał mural związany ze zbliżającymi się FIVB Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Kobiet.

Nowy mural w Łodzi promujący Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet - fot. Radosław Jóźwiak
Nowy mural w Łodzi promujący Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet , fot. Radosław Jóźwiak
4 zdjęcia
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Kobiece i męskie dłonie blokujące piłkę przed siatkarskim atakiem od dziś widnieją na ścianie kamienicy przy ul. Tuwima 55. Z okazji zbliżających się FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, które rozegrane zostaną m.in. w Łodzi, powstał mural, który będzie upamiętniał ten turniej. Autorem muralu „Łódź Miastem Siatkówki” jest Maciej Bielewicz z StandART Studio.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w Łodzi

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w dniach 23 września–15 października w Polsce i Holandii. Poza Łodzią mecze w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn.

W naszym mieście w dniach 29 września–1 października siatkarską rywalizację w Sport Arenie toczyć będą reprezentacje grupy C, czyli Kanada, Kazachstan, Serbia, Niemcy, Bułgaria oraz Stany Zjednoczone. Obydwie łódzkie hale będą też arenami zmagań drugiej rundy, która rozgrywać się będzie od 4 do 8 października. Jeśli reprezentacja Polski, grająca rundę grupową w Gdańsku, awansuje do drugiej fazy rozgrywek, to swoje mecze rozegra w Atlas Arenie. Sport Arena również będzie halą, na której odbędą się spotkania tej części mistrzostw.

ZOBACZ TAKŻE