Łódź sprzedała nieruchomości inwestorom. Miliony złotych trafią do budżetu miasta

Blisko 8 mln zł zarobiło miasto na licytacji dwóch nieruchomości. Niestety, nie udało się sprzedać największej działki przy ul. Dostawczej, gdzie cena wywoławcza wynosiła 20 mln zł.

Dostawcza 5 - sprzedana działka
Jedną ze sprzedanych działek jest ta przy ul. Dostawczej 5

Wylicytowane nieruchomości znajdują się przy ul. Jadzi Andrzejewskiej bez numeru oraz ul. Dostawczej 5, Dostawczej bez numeru i Lodowej bez numeru. Cena wywoławcza pierwszej z nich wynosiła 1 170 000 zł netto, a teren sprzedany został za 1,4 mln złotych. Druga nieruchomość miała cenę wywoławczą 6 500 000 zł netto, a została sprzedana za 6 565 000 zł netto. W sumie miasto zarobi na tych transakcjach blisko 8 mln zł.

Na razie nie wiadomo, co kupujący zamierzają wybudować na działkach. Według studium jest to teren przeznaczony do prowadzenia aktywności gospodarczej. 

Niestety, nie udało się sprzedać największej wystawionej na licytację nieruchomości , znajdującej się również przy ul. Dostawczej. Działka, licząca blisko 84 tys. mkw., była wystawiona za 20 mln złotych. Mimo wpłaconych wadiów przetarg zakończył się wynikiem negatywnym.

ZOBACZ TAKŻE