Łódź Summer Festival 2024. PRO8L3M, Bajm i Milky Chance kolejnymi gwiazdami imprezy

Największe gwiazdy na bezpłatnych koncertach? W Łodzi to możliwe! Po pierwszym headlinerze – Placebo – przyszedł czas na kolejne ekscytujące ogłoszenia tegorocznej edycji Łódź Summer Festival. Na miejskim letnim festiwalu wystąpią Bajm, PRO8L3M i Milky Chance.

zespół muzyczny
Łódź Summer Festival 2024. Kolejne gwiazdy ogłoszone!
5 zdjęć
zespół muzyczny
zespół muzyczny
zespół muzyczny
zespół muzyczny
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Podczas pierwszej edycji Łódź Summer Festival łodzianie i goście z całej Polski przez trzy dni bawili się na koncertach największych gwiazd muzyki – wystąpili m.in. Franz Ferdinand i Tom Odell. W tym roku w Łodzi będzie co najmniej tak samo głośno! Kilka dni temu poznaliśmy pierwszego headlinera imprezy – Placebo, gwiazdy alternatywnego rocka z Wielkiej Brytanii. Emocje jeszcze nie opadły, a już przyszła pora na kolejne ogłoszenia. 

Bajm

Fani polskich klasyków mogą już rezerwować sobie ostatni lipcowy weekend w kalendarzu. Przed łódzką publicznością wystąpi Bajm z charyzmatyczną Beatą Kozidrak na czele. Grupa wydała 16 płyt, a każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Wśród ponad 100 przebojów warto wymienić chociażby „Dwa serca, dwa smutki”, „Białą armię” czy „Nie ma wody na pustyni”. Bajm sprzedał 4 000 000 płyt i zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce.

PRO8L3M

Coś dla siebie znajdą także fani polskiego hip-hopu – specjalnie dla nich wystąpi PRO8L3M. Platynowe płyty, debiuty na jedynce listy OLIS, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce – zespół jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie. Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od polskiego popu po muzykę klubową. 

Milky Chance

I wreszcie nie lada niespodzianka dla czekających na kolejną zagraniczną gwiazdę. Do Łodzi przyjedzie Milky Chance – niemiecki duet z Kassel grający muzykę alternatywno-popowo-rockową z elementami reggae i elektroniki. Najbardziej znane hity Clemensa Rehbeina i Philippa Dauscha to „Stolen Dance”, „Down By The River” i „Living In A Haze”. 

Gwiazdy Łódź Summer Festival dzień po dniu

  • 26 lipca – Milky Chance
  • 27 lipca – PRO8L3M
  • 28 lipca – Beata i BAJM

ZOBACZ TAKŻE