Łódzcy deweloperzy jednoczą siły dla Fundacji Słonie na Balkonie. 47 tys. zł dla dzieci w kryzysie psychicznym

Łódzki oddział PZFD (Polski Związek Firm Deweloperskich) zakończył świąteczną akcję charytatywną „Deweloperzy dla dzieci z Fundacji Słonie Na Balkonie".

Łódzcy deweloperzy jednoczą siły dla Fundacji Słonie na Balkonie
Łódzcy deweloperzy jednoczą siły dla Fundacji Słonie na Balkonie

Fundacja Słonie na Balkonie oferuje dzieciom i młodzieży bezpłatną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną w przyjaznym miejscu, w którym mogą poczuć się bezpiecznie. Prowadzi także telefon interwencji kryzysowej 800 800 602 dla rodziców i opiekunów szukających pomocy dla dziecka oraz przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci, które padły ofiarą przestępstw. Obecnie pod stałą opieką psychoterapeutów w Fundacji jest 506 dzieci.

– Najtrudniejsze jest to, że musimy wybierać dzieci, którym możemy pomóc. Inne muszą czekać w kolejce do lipca – mówią psychologowie z Fundacji. Przez dekadę Fundacja pomogła już tysiącom dzieci... Ale potrzeby stale rosną, bo dzieci w kryzysie przybywa.

W tym roku udało się zebrać, dzięki wpłatom od firm deweloperskich regionu łódzkiego, kwotę wyższą niż w zeszłym roku, bo aż 47 tys. zł. – Cała kwota wesprze terapię dla dzieci w kryzysie psychicznym – powiedział Krzysztof Suskiewicz, prezes łódzkiego oddziału PZFD oraz firmy artLocum.

ZOBACZ TAKŻE