Łódzki Budżet Obywatelski. Blisko 100 ledowych lamp w ciągu 2 lat! [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się XII edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Znowu wszystko jest w rękach łodzian. Do 3 czerwca mogą zgłaszać propozycje projektów, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane. Na przestrzeni lat wiele zadań dotyczyło m.in. poprawy bezpieczeństwa na łódzkich ulicach. Przykładem jest wymiana starych latarni na nowe lampy LED.

Ledowe latarnie na Smulsku
Ledowe latarnie na Smulsku
5 zdjęć
Ledowe latarnie na Smulsku
Ledowe latarnie na Smulsku
Ledowe latarnie na Smulsku
Ledowe latarnie na Smulsku
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Dzięki środkom z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego nowoczesne latarnie stanęły m.in. wzdłuż alejek spacerowych w parku im. Słowackiego, na ulicach: Henrykowskiej, Serwituty, Pienistej, Gadomskiego, Plonowej, Taborowej i Astronautów. Tylko w ciągu ostatnich dwóch edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego w mieście przybyło niemal 100 nowych lamp z oświetleniem LED. Dają zdecydowanie więcej światła niż te tradycyjne, pobierają też mniej prądu, jednocześnie lepiej oświetlając okolicę.

W tym roku będą realizowane kolejne zadania dotyczące poprawy bezpieczeństwa – latarnie LED pojawią się na przykład przy pętli autobusowej w Arturówku, na skrzyżowaniu Srebrzyńskiej i al. Unii Lubelskiej, w parku nad Jasieniem, przy ul. Godlewskiego oraz na placu zabaw w parku Osiedlowym nad Nerem. Część nowych lamp będzie zasilana energią słoneczną.

Budżet Obywatelski Łódź 2025

Łódzki Budżet Obywatelski pozwala zmieniać marzenia łodzian w rzeczywistość. To właśnie mieszkańcy wiedzą najlepiej, jakich inwestycji potrzeba w ich okolicy. Do 3 czerwca mogą zgłaszać swoje propozycje projektów za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie lodz.pl/bo. Zadania mogą dotyczyć m.in.: zieleni, polityki komunalnej, infrastruktury, zdrowia, kultury czy edukacji i sportu. We wniosku należy wskazać przedmiot i miejsce realizacji inwestycji, jej opis, a także szacunkowy koszt. Na każdym etapie liderzy projektów mogą liczyć na wsparcie pracowników Biura Aktywności Miejskiej, którzy doradzą, jak prawidłowo wypełnić formularz. Wszystkie wnioski są później dokładnie analizowane. Urzędnicy sprawdzają m.in. czy zadanie może zostać zrealizowane we wskazanej lokalizacji i czy wnioskodawca właściwie oszacował jego wartość. Co ważne, efekty danego projektu muszą być później dostępne dla wszystkich mieszkańców Łodzi.

Wnioski, które spełnią wszystkie wymagania, zostaną dopuszczone do głosowania. To zaplanowane jest na październik. W tej edycji na realizację najlepszych zadań miasto przeznaczy aż 35 000 000 złotych.

ZOBACZ TAKŻE