Światowy Dzień Pszczół. Zobacz, jak o te owady dba Orientarium Zoo Łódź [ZDJĘCIA]

Dokładnie dziś, 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Swój wkład w ochronę tych niepozornych, lecz kluczowych dla funkcjonowania ziemskiego ekosystemu owadów ma również Orientarium Zoo Łódź, które wspiera ich populację oferując pszczołom… inteligentne ule. Kilka dni temu zamieszkały w nich pierwsze pszczele rodziny.

Światowy Dzień Pszczół
Światowy Dzień Pszczół
3 zdjęcia
Światowy Dzień Pszczół
Światowy Dzień Pszczół
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Nowoczesne domki przy budynku motylarni są wyposażone w czujniki, które na bieżąco monitorują stan zdrowia owadów, a w przypadku problemów od razu informują system. To jednak tylko scenariusz awaryjny, bo otoczenie pasieki jest dla pszczół wręcz idealne –   ogromny teren zieleni parku na Zdrowiu oferuje im znakomite warunki do życia. Partnerami Łodzi w tej ekologicznej inicjatywie są firma Fujitsu oraz startup Intelligent Hives. 

O niezwykle ważnej roli owadów w przyrodzie można dowiedzieć się również dzięki wystawie makrofotografii „Ginący Mikroświat” z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Ekspozycja jest dostępna w centrum konferencyjnym Orientarium codziennie w godz. 10:00–18:00 aż do 30 września.

ZOBACZ TAKŻE