Łódzki Rower Publiczny ruszy w samo południe. 1200 rowerów do dyspozycji łodzian

Tuż po Wielkanocy, 2 kwietnia na Łodzian będzie czekać 1200 rowerów na 120 stacjach w całym mieście. Rusza nowa edycja Łódzkiego Roweru Publicznego.

Łódzki Rower Publiczny ruszy w samo południe
Łódzki Rower Publiczny ruszy w samo południe. 1200 rowerów do dyspozycji łodzian

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia Łódzkiego Roweru Publicznego. Po trudach poprzednich edycji, udało się w niespełna miesiąc postawić nowy, aby na wiosnę łodzianie mogli skorzystać z miejskich rowerów. Tym razem operatorem będzie firma Nextbike. Rowery wypożyczymy na 120 stacjach oraz na wyznaczonym odcinku ulicy Piotrkowskiej bez dodatkowych opłat, a także w 30 strefach wirtualnych rozsianych po całej Łodzi, za niewielką opłatą w wysokości 15 zł. Pierwsze 20 minut wypożyczenia będzie darmowe, a dla osób posiadających aktywną migawkę darmowe będzie 30 minut. Natomiast pierwsza godzina jazdy to koszt 4 zł.

Nowe stacje Łódzkiego Roweru Publicznego

Rowery będą czwartej generacji, czyli pozostawiamy je przy zamontowanych w wyznaczonych miejscach stojakach. Rowery zabezpieczone są specjalnym o-lockiem, który blokuje jego uruchomienie. Natomiast wypożyczyć rower, będzie można za pośrednictwem aplikacji. Już teraz można pobrać aplikację Nextbike na telefon i założyć konto, aby już 2 kwietnia wsiąść na rower.

Start systemu zaplanowano na godz. 12:00, 2 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE