Łódzkie dzieciaki pokochały grę EkoEksperymentarium! Zagrały w nią ponad 26 tys. razy

W tym roku szkolnym uczniowie z łódzkich podstawówek i przedszkoli zagrali aż 26 tys. razy w grę EkoEksperymentarium, pogłębiając swoją wiedzę o ekologii i ucząc się, jak dbać o środowisko na co dzień.

fot. mat. pras.
Łódzkie dzieciaki pokochały grę Eko Eksperymentarium! Zagrały w nią ponad 26 tys. razy

EkoEksperymentarium to bogaty program edukacyjny, z którego chętnie korzystają nauczyciele z całej Polski. Na ten bezpłatny projekt składa się pakiet materiałów uatrakcyjniających lekcje oraz cała seria gier przeglądarkowych o ekologii w domu.

– Docieramy do coraz większej grupy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, co bardzo cieszy, ale też pokazuje jak ważna i potrzebna jest teraz rzetelna wiedza o klimacie. W grze EkoEksperymentarium radzimy jak na co dzień dbać o środowisko i jak bez trudu zmieniać nawyki na bardziej „eko”. Nasz wirtualny dom składa się już z czterech pokoi: kuchni, łazienki, pokoju dziecka i salonu, w których za pomocą gier i zadań uczymy dzieciaki m.in. jak oszczędzać wodę, prąd, jak robić ekologiczne zakupy, a także tłumaczymy czym jest „ślad węglowy”. Zachęcamy ich również do aktywności na świeżym powietrzu, podpowiadając co można robić będąc w lesie, co może się przydać szczególnie teraz, podczas letnich wypadów za miasto – mówi Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

EkoEksperymentarium – bezpłatna gra dla rodziców i dzieci

EkoEksperymentarium jest dostępne dla wszystkich bezpłatnie. Każdy kto chce sprawdzić lub pogłębić swoją wiedzę o ochronie planety może wejść na stronę<link http://www.ekoeksperymentarium.pl/> www.ekoeksperymentarium.pl</link> i podjąć się ekomisji.

ZOBACZ TAKŻE