Lotnisko w Łodzi. Dokąd polecimy w nadchodzące wakacje? Na liście m.in. Hiszpania i Włochy

Turcja, Grecja, Bułgaria, Hiszpania i Włochy – do tych krajów będzie można polecieć z Łodzi na tegoroczne wakacje.

Lotnisko lodz
Dokąd polecimy w te wakacje z lotniska w Łodzi? fot. mat. pras.
8 zdjęć
Lotnisko lodz
Lotnisko lodz
Lotnisko lodz
Lotnisko lodz
Lotnisko lodz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

W czerwcu na łódzkim lotnisku rozpocznie się sezon letnich czarterów. Biura podróży oferują miejsca w 11 samolotach tygodniowo, które polecą do Antalyi, Bodrum, Burgas oraz na cztery greckie wyspy: Kretę, Korfu, Rodos i Zakynthos. Oprócz tego port ma w ofercie całoroczne połączenia regularne do Alicante na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca oraz do Mediolanu Bergamo we Włoszech. To idealne miejsca dla tych, którzy lubią leżeć na plaży, chodzić po wysokich górach czy zwiedzać włoskie miasteczka.

Lotnisko w Łodzi chętnie wybierane

– Podczas wakacji planujemy obsłużyć 45 tys. pasażerów lotów czarterowych. Według naszych wyliczeń w sezonie letnim z oferty skorzysta o 4 tys. klientów biur podróży więcej niż rok temu. Wówczas najwięcej osób z Łodzi poleciało na Riwierę Turecką i tak też będzie w tym roku – wylicza Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Ofertę czarterową z lotniska w Łodzi mają wszystkie największe biura podróży: Coral Travel, TUI , Grecos Holiday, Rainbow i Itaka. Pakiety turystyczne do Mediolanu i Alicante oferują biura podróży Nekera, Click&Go, TOP Touristik, Ecco Holiday, Exim Tours.  

ZOBACZ TAKŻE