Monopoly Łódź. Co znajdzie się na planszy? Zdecydują łodzianie! W sprzedaży jeszcze w 2023 roku

Monopoly – najpopularniejsza gra planszowa na świecie – ukaże się w specjalnej łódzkiej edycji, która powstanie z okazji 600-lecia nadania miastu praw miejskich. Premiera jest planowana na wrzesień 2023 r. O tym, co będzie widnieć na planszy, zadecydują też łodzianie.

Monopoly Łódź. Co znajdzie się na planszy? Zdecydują łodzianie! W sprzedaży jeszcze w 2023 roku
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Prace nad Monopoly Łódź właśnie się rozpoczynają. Ta wersja będzie się różnić od klasycznej przede wszystkim jej lokalnością. Na planszy pojawią się najbardziej rozpoznawalne łódzkie lokalizacje. Być może ul. Piotrkowska z jej charakterystycznymi punktami, hotele, restauracje, obiekty sportowe, dworce, przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne czy muzea. Spersonalizowane będą także karty szansy oraz kasy społecznej, niewykluczone, że również banknoty. Gra ma zawierać wiele lokalnych smaczków i informacji o mieście i regionie. Pudełko będzie wyróżniać logo 600-lecia urodzin Łodzi.

– Chcemy zaangażować w proces tworzenia gry przedstawicieli kultury, biznesu, sportu, edukacji. Będzie też niespodzianka dla mieszkańców, którzy będą mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać jedno z pól na planszy – zapowiada Jan Jaźwiński z Winning Moves Polska, wydawcy Monopoly.

Gotowa gra trafi do sprzedaży w sieciowych sklepach detalicznych w całej Polsce, podobnie jak wcześniej wydane edycje specjalne dla takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Zielona Góra i in. Powstały także: Monopoly – Polska jest piękna i Monopoly – Zakopane i Tatry. Do tej pory na świecie ukazało się już ponad 300 wersji tej gry.

ZOBACZ TAKŻE