Polonez dla Łodzi już 9 lutego. Nie może Cię zabraknąć!

Już w czwartek (9 lutego) o godz. 11 maturzyści zatańczą na ul. Piotrkowskiej poloneza. Do wspólnej zabawy zapraszani są uczniowie łódzkich szkół i każdy chętny!

Już w czwartek (9 lutego) o godz. 11 maturzyści zatańczą na ul. Piotrkowskiej poloneza, fot. ŁÓDŹ.PL

Łódź obchodzi w tym roku wyjątkowe, 600. urodziny. Przez cały rok czeka nas mnóstwo jubileuszowych atrakcji – jedną z pierwszych jest Polonez dla Łodzi, którego na ul. Piotrkowskiej zatańczą tegoroczni maturzyści. 

Korowód pójdzie w takt jednego z najbardziej znanych polskich utworów – Poloneza. Maturzystów poprowadzi doświadczony tancerz i instruktor Janusz Wielgosz. Jeśli pogoda dopisze, nie będzie mrozu i deszczu, zagra nam wspaniała orkiestra Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. 

Na pamiątkę urodzinowego Poloneza przygotujemy dla maturzystów film i galerię zdjęć. Znajdziecie się też w piątkowym wydaniu Łódź.pl oraz w serwisie internetowym gazety.

Widzimy się w czwartek, 9 lutego o godz. 11:00. Roztańczony korowód wystartuje obok ławeczki Tuwima. Do wspólnej zabawy zapraszamy każdego, kto chciałby towarzyszyć maturzystom w tańcu.

ZOBACZ TAKŻE